opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets Jak wyszkolić swój ps, aby spacerować z wózkiem

Jak wyszkolić swój ps, aby spacerować z wózkiem

Nadszedł czas na kolejną część naszej serii, jak przygotowałem nasz psie Baxter na narodziny naszego pierwszego dziecka. Dzisiejszy post dotyczy tego niezbędnego akcesorium dla niemowląt-wózek-i tej niezbędnej chwili w wielu dniach psów-W-A-L-K.

Aby zobaczyć wszystkie wiadomości w tej serii Baby Prep, kliknij tutaj. Wskaźnik, że jeśli masz poważne problemy z zachowaniem lub specjalne potrzeby, szczególnie przy dodawaniu dziecka do rodziny, naszymi najlepszymi wskazówkami jest praca z renomowanym, profesjonalnym trenerem.

Jak trenować pies do spaceru z wózkiem

Wyobraź sobie, że spaceruje w dobrym słonecznym dniu, dziecko drzemka cicho w wózku, psim idącym obok, mama odpoczywała i niechlujna (może się zdarzyć, prawda?).

Następnie rozważ flipde.

Ciasna smycz, mama i wózek zygzakowani po chodniku, gdy psie ciągnie gdziekolwiek chce, mama bolała się od szarpnięcia, dziecka płaczącego, ponieważ ma wyboistą jazdę (a nawet gorzej, ponieważ wózek się przewrócił!).

Spacer po smyczych nie jest prosty. Spacer po psie z wózkiem jest jeszcze bardziej skomplikowane, więc z pewnością chciałbym ćwiczyć z Baxter, zanim przybyło nasze dziecko.

Krok pierwszy, luźna smycz spaceru z wózkiem

Nie przedstawuj wózka, dopóki twój pies nie spaceruje niezawodnie z luźną smyczką.

Moja preferowana smycz ma sześć stóp długości. Uważam, że ta długość daje Baxterowi swobodę wąchania i kłusowania w wygodnej odległości, ale daje mi również kontrolę, jeśli jej potrzebuję.

Przygotowując się do spacerów wózka, nie polecam wysuwanej smyczy. Tego rodzaju smycze jest zbyt łatwe, aby splecić wokół ciebie, wózek, drzewa i stać się zagrożeniem podczas chodzenia.

Mamy szczęście, że Baxter jest już całkiem niezły na smyczych. Jeśli odczuwa napięcie na ołowiu, ma tendencję do dostosowywania tempa, a nie mocniej. Od czasu do czasu potrzebuje przypomnień, że nie jest tym, który ustawia prędkość.

Technika, która najlepiej dla mnie działała, jest po prostu przestać chodzić, gdy ciągnie. Zazwyczaj jest to wystarczające, aby pamiętać: „Och, racja. Jesteś do mnie przywiązany. I jesteś większy ode mnie. Chyba zwolnię. ”

Następnie, jeśli zacznie się ponownie ciągnąć, komentarz ode mnie jak „Watch Your Pace, Buddy” zwykle wystarczy, aby go dostroić i spowolnić.

W trakcie ciąży nastąpiła naturalna okazja treningowa, ponieważ moja prędkość z pewnością spadła.

Po prostu nie jestem w stanie chodzić tak szybko, jak zwykle. Baxter odpowiednio się dostosował i będzie patrzeć na swoje podejście o wiele bardziej zwykle, aby zobaczyć, jak sobie radzę.

Uwaga, że ​​wielu opiekunów zachęca kobiety w ciąży do utrzymywania sprawności w ciążach.

Dowiedzenie się, że jesteś w ciąży, nie jest czas na rozpoczęcie nowej rutyny treningowej, ale nasza położna była bardzo zadowolona, ​​że ​​mamy psa – i z tego powodu – na codzienne spacery.

Jak zawsze skontaktuj się z firmą opiekuńczą, aby upewnić się, że dokonujesz zdrowych wyborów dla siebie i swojego dziecka.

Gdy ćwiczyliśmy luźne spacery smyczowe, ćwiczyliśmy także kilka cennych poleceń

„Ze mną” – nasza polecenie „Nie, nie możesz teraz wąchać najlepiej, chodź dalej”. Zobacz nasz post: Zwiększ skupienie psa na spacerach.

„Czekaj” – „Przestań chodzić, aż znów zacznę się poruszać”, cenne, gdy dziecko upuszcza zabawkę lub smoczek z wózka… lub w dniu, w którym ta nieskoordynowana ciężarna dama potknęła Śnieg był na tyle miękki, że dziecko nie zostało zgniatane

„Wystarczająco daleko” – „Poszedłeś wystarczająco daleko od ścieżki. Nie robaj kolejnego kroku i nie ciągnij, ale możemy tu stać i pociągnąć przez chwilę. ”

„Obcina” – w czasach, kiedy jej potrzebujemy. Oznacza to, że uważnie spaceruj u mojej boku.

Możesz zdecydować, że chcesz, aby Twój pies w formalnej pozycji pięty wiele czasu lub chodzić po określonej stronie ciebie. Po opanowaniu luźnego spaceru smyczowego, ale przed przedstawieniem wózka ustal nowe wytyczne dotyczące zaangażowania w pies i ćwiczenia, dopóki nie będą ćwiczyć dla was obojga.

Dla mnie, dopóki smycz jest luźna, wystarczy. Zwykle nie mam nic przeciwko, jeśli Baxter jest z przodu, za lub z boku. Jednak z wózkiem musi wybrać stronę i nie może się wokół mnie tak swobodnie, jak kiedyś.

Krok drugi, przedstaw wózek do swojego psa

Skonfiguruj wózek i pozwól, aby twój psów go zbadać we własnym tempie. Powinien być w stanie wąchać i rozejrzeć się tak bardzo, jak chce. Jeśli wydaje się szczególnie zdenerwowany, możesz zaoferować mu trochę smakołyków lub upuścić trochę wózka, aby zbudować pozytywne skojarzenie dla twojegog.

Nie upuszczaj smakołyków w wózku. Nie chcesz zachęcać swojego psów do zrównania wózka z dozownikiem i korzeniem, gdy siedzi tam dziecko.

Idź na spacer, ale poproś kumpla na popchnięcie wózki podczas normalnego chodzenia psami. Pomoże to Twojemu psom zapoznać się z tym, jak wózek się porusza i kojarzy go ze spacerami.

Jeśli twój psów wydaje się niepewny lub nerwowy, powtórz krok drugi tak wiele razy, jak to konieczne. Chcesz, żeby był rozproszony i kojarzył wózek z dobrocią – jak spacer.

Krok trzeci, luźna smycz spaceru z wózkiem i psem

Gdy twój psak wydaje się komfortowy z obecnością wózka, nadszedł czas, aby nauczyć się chodzić z nim.

Zajmowałem liczne kilometry – i liczne nietypowe spojrzenie – uszyłem pusty wózek! Zanim wyruszyliśmy z dzieckiem, chciałem, aby Baxter zapoznał się z tym, jak wózek się poruszył i był pewny siebie.

Najlepszym sposobem na instruowanie „uważaj na wózek” było kontynuowanie pchania, nawet jeśli Baxter był na drodze do wózka. Bycie uderzonym przez wózek lub jeden z jego kół nauczył go szybko, że musi zwrócić uwagę na to, gdzie była ta rolka.

Podczas gdy twoje ręce mogą być pełne popychania wózka, konieczne jest nie przymocowanie smyczy do wózka.

Bez względu na to, jak dobrze wyszkolony jest twój ps, może być czas, w którym odsuwa się od ciebie. Krytyczne jest możliwość puszczenia smyczy i brak niebezpieczeństwa, że ​​wózek jest przechylony lub przeciągnięty.

Początkowo położyłem pętlę wokół nadgarstka i dałem Baxterowi pełną długość smyczy, aby mógł przeprowadzić się tak bardzo, ile chciał. Dało mu to jednak tyle smyczy, że mógł najlepiej chodzić przed wózkiem i owinąć nas wszystkich.

Aby zdobyć nieco większą kontrolę, położyłem smycz wzdłuż wózka, aby uczynić go nieco krótszym. Baxter wkrótce dowiedział się, że nie może chodzić przed wózkiem i musiał pozostać obok niego.

Pragnę również znaleźć alternatywy dla chodzenia Baxtera z wózkiem. Może to oznaczać umieszczenie dziecka do nośnika lub znalezienie delikatnego miejsca na turystykę, w którym Baxter może zejść ze smyczy, a wózek nadal może się toczyć.

Może to nawet w niektórych przypadkach sugerować, że udało się bez dziecka na jeden czas jeden na jednego z moim psem.

AKTUALIZACJA: Zrobiliśmy wędrówki bez wózka!

Ja, kochanie Ellie i Baxter!

Wskazówki dotyczące chodzenia po psie wózek

1. Master Loose Smycz chodzenie. Ta podstawowa umiejętność jest najważniejszym krokiem dla bezpiecznych i udanych spacerów wózka. Nie dodawaj wózka do spacerów, dopóki twój pies niezawodnie pójdzie z luźną smyczą.

2. Użyj podstawowej smyczy na 6 stóp. Ta długość daje psom mnóstwo swobody relokacji, ale także daje kontrolę nad psem. Unikaj smyczów smyczy (Flexi), które mogą się zaplątać wokół wózka.

3. Do pięty czy nie do pięty. Możesz zdecydować, że najłatwiej jest, czy twój ps jest w pozycji pięty, czy też idzie po konkretnej stronie. Przed wprowadzeniem wózka przeszkolić to zachowanie. Zobacz nasz post: Powinienem poinstruować mojego psa do pięty?

4. Wprowadź wózek powoli. Pozwól, aby Twój pies „spotkać się” wózek, wąchając go. Poproś kumpla, popychając wózek podczas spaceru swojego psa. Kiedy wydaje się wygodne, zacznij go chodzić sam, pchając wózek.

5. Nie przymocuj smyczy do wózka. Dbaj wszystkich o bezpieczeństwo i trzymaj smycz w dłoni. Rozważ smycz talii, jeśli chcesz, aby ręce były wolne.

Ja, Ellie i Baxter!

6. Znajdź czas na spacer bez wózka. Użyj przewoźnika, odejdź od smyczy lub zostaw dziecko z opiekunką. Spacery to jedne z najprzyjemniejszych czasów Baxter i ja mam razem.

Nie mogę się doczekać, aby podzielić się tym z dzieckiem i znaleźć sposoby, aby uczynić je przyjemnymi dla nas wszystkich.

Czy masz jakieś sugestie dotyczące chodzenia po psach podczas pchania wózka?

Jakie techniki działały dla ciebie przy nauczaniu luźnego spaceru smyczy?

Julia Preston jest blogerką w domu na 129 akrach, w których pisze o swoich przygodach z życia w kraju i remontach DIY. Często pisze dla tego kundla.

Powiązane artykuły:

Spraw, aby Twój psów zwrócił uwagę na smycz
Czy powinienem poinstruować mojego psa, żeby pięta?
Pierwsze powitanie między psami a dzieckiem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *