Nowy wózek stumpowy

spotyka kikut. Przyjęłem go prawie trzy lata temu, wraz ze swoim kolegą Teddy. Istnieją inne zdjęcia kikuta (i TED) w sekcji My Zwierzęta tego bloga. Kikut miał ciężki życie – nieznane życie – przed ratunkiem jako psa w średnim wieku. Był prawie łysy z pcheł alergii, kiedy został znaleziony jako błąkany, a on miał duży guz na swoim biodrze. Kiedy go przyjęłam, pomyślałem, że jeśli guz udał się złośliwy, przynajmniej miał kilka miesięcy od przysłowiowego życia Riley, który jest teraz wszystkimi zwierzętami w moim gospodarstwie domowym! Ale to kolejna historia ….

Kikut i Teddy chodzą ze mną dwa razy dziennie. Właśnie wygląda typowy dzień z mojego końca smyczy. Nie zdaje się dbać o to, że jest przywiązany do dziewczyny różowej smyczy niegdyś dla mojego wielkoizwolonych psów Patti.

Ale kikut cieszy się jego spacerami mniej w tych dniach. Ma zapalenie stawów w dolnej części pleców i biodrach, wraz z tkanką bliznową z naprawy ACL i nie może zająć tabletek przeciwbólowych, ponieważ dają mu bardzo zdenerwowany brzuch. Próbuję innych opcji, ale w międzyczasie, spacery stały się wolniejsze i wolniej, a Ted staje się bardzo zirytowany, ponieważ jest lubi kłócić się w dobrym tempie – chyba że musi opuścić pee-mail, co może prowadzić na nagłe, dramatyczne zatrzymanie. W każdym razie Ted i nie mam wystarczających ćwiczeń w naszym wyznaczonym czasie spacerowym – co robić?

Więc jakiś czas temu zobaczyłem mały stary pies w wózku w Nowym Jorku, a ja zainspirowałem kilka zakupów online. Przybyło to do poczty kilka tygodni temu.

Nie było zbyt drogie i myślałem, że warto spróbować. Po małej walce gromadzą się, oto pierwsza próba spaceru z naszym nowym artefaktem.

Sukces! Kikump siedział w wózku i, jak wynegocjowaliśmy cięcia krawężnika i wyboistych chodników, dostał senny w porannym słońcu.

Kiedy wózki psa stają się częścią rozszerzającego wyposażenia oświeconej własności zwierząt domowych, pytasz? Odpowiedź wydają się być w 2003 roku, kiedy firma o nazwie Dutch Dog Design wprowadziła linię produktów “Doggyride”. Według ich strony internetowej firma rozpoczęła się od przyczep dla rowerzystów, co ma sens, biorąc pod uwagę holenderskie zobowiązanie do transportu rowerowego. Rozgałęznęli się do wózków, gdy zdali sobie sprawę z liczby właścicieli psów, których zwierzęta były zbyt stare lub kulawe, aby iść na spacery. Oto broszura dla produktów podróży dla psów firmy; Teraz tworzą luksusowe łóżka ortopedyczne i inne akcesoria. Wózek Doggyride ™ wygląda jak przyczepa rowerowa, która się nała; Jest uchwyt z tyłu i pojedynczy koło z przodu.

Wózek piątowy jest taniym modelem i wygląda jak wózek dziecięcy dla lalki, z wyjątkiem tego, że ma ekran dołączony do kaptury deszczowej, która może być zamykana, aby zapobiec ucieczkom (lub owadom, chyba). (Ma również dwa uchwyty z pucharami) Pozwoliłaby zostać popychana, aż przejażdżka była zbyt wyboista.

Zaryzykuję, że niektórzy właściciele małych psów improwizowali się przed nośnymi dziecięcymi wózki, ale wózki psa są częścią nowego gatunku kultury materialnej protezy dla zwierząt, w tym wózki kołowe przeznaczone dla kotów i psów niezdolnych do użycia ich tylnych nóg i psów Różnorodność szelki i kończyn protezyjnych. Patrzę w te więcej na przyszły post, więc zostań dostrojony. I chciałbym mieć zdjęcie do dzielenia się swoim zwierzakiem za pomocą jednego z tych protez lub pomocy mobilności.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook
Więcej

LinkedIn.
Tumblr.

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Pchły i inne swędzenia – “Tis nadal sezon (część dwa) 5 października 2016 r” Psy ”
Spójrz na wszystkie moje zabawki! 16 stycznia 2016 do interakcji zwierząt-człowieka ”
Supermodel psów z lat 70. XX wieku: spotkaj się z DU, DU Mówi dla PetsSeptember 15, 2017in “Prezenty świąteczne dla zwierząt domowych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *