opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Czy ty słuchasz?

Czy ty słuchasz?

Michelle Robinson
2 maja 2016

Ojciec Classy zachorował, a jej rutyna pielęgnacyjna została wstrzymana przez wiele miesięcy. Dostałem telefon od jej mamy, chcąc wrócić ją na właściwe tory. Kiedy wspierałem dumną Mary na podjazd. Mogę usłyszeć, jak szczeka się podekscytowana, jednak nie była w oknie, jak zwykle odbijała się od kanapy. Wierzyłem, że być może była w jeszcze jednej przestrzeni lub czekała przy drzwiach garażowych. Gdy wszedłem do domu, mogłem usłyszeć, jak szczeka się szczęśliwie na szczycie schodów, a jej ogon porusza się z prędkością śmigła. Powitałem ją moją typową, squishy, pocałunkową umową, a także uśmiechy Raspberry, które wysyłają ją w podekscytowane wirus!

Zauważyłem, że nie przejdzie obok górnego kroku. Po prostu pomyślałem, że niepokoi się na śliskiej podłodze, ponieważ jej paznokcie były dobrze dorosły. Zrobiłem ją, a także wyprowadziłem do ciężarówki, ciesząc się moim kosmetykami eliminując pocałunki przez całą drogę. Położyłem ją na stole, a także ostrożnie przesunęłem pętlę pielęgnacyjną na jej głowę. Potem to się stało. Klasyny, który zwykle był zrelaksowany, a także wyluzowany, stał się balistyczny! Mam na myśli pełny napad złości! Zerwanie, rzucanie, a także aligator. Szybko opuściłem ramię pielęgnacyjne. wierząc, że miałem to równie dobrze za jej małą ramę. Nie! Wciąż dokładnie ta sama reakcja. Wyeliminowałem pętlę z jej szyi, a ona cicho upadła na stół ciężkim znakiem.

Teraz zrozumiałem sedno problemu. Miała pewne problemy strukturalne. Ostrożnie przesunąłem rękę po jej plecach, aby sprawdzić, czy ma niepożądaną reakcję na mój dotyk. Ku mojej uldze nie było żadnego. Podrapałem ją zarówno za głowę, jak i za uchem, gdy wybierałem numer pracy jej mamy. Miałem listę spożywczych pytań. Powiedziałem jej o incydencie, a także zadałem zgodność z pytaniami:

Czy coś się ostatnio wydarzyło? Czy ostatnio utykała, spadła z łóżka lub po schodach? Czy dużo narzekała lub ukrywała? Czy zauważyłeś, że nie może stać ani wyciągnąć się z postu leczenia? Odpowiedź na większość moich pytań była nie. Stwierdziła, że zauważyła, że kilka miesięcy temu przestała schodzić po schodach. Ponadto, że zaczęła korzystać z Pee Pad w domu, a także nie myślała o wyjściu na zewnątrz.

Przypomniała mi, że Classy został uderzony przez dziecko na rowerze, gdy była młodsza, a lekarz ostrzegł ją, że może to być dla niej problem w miarę starzenia się. Ma teraz 10 lat. Doradziłem mamie, że najpierw pokroję jej paznokcie, a także zrobię padów łap. Gdyby wydawała się z tym komfort, kontynuowałbym. W każdym punkcie, w którym wydawało się, że odczuwała ból, przestałbym. Nadal doradziłem jej, aby zabrała ją do weterynarza, aby upewnić się, że wszystko było w porządku.

Dostaliśmy się z panem młodym bez żadnych innych incydentów. Cieszyła się ciepłą wodą na nogach, a także wstała przez kilka minut, aby pozwolić mi dokładnie spłukać. Gdy stała, zapłaciłem bliskie zainteresowanie dokładnie tym, jak się przeprowadziła. Zauważyłem, że to wcześniej ranna noga zapewniała jej kłopoty. Może stać, a także spacerować po wannie przez kilka minut, zanim noga zacznie się trząść. Potem znów usiądzie. Często odkryłem, że istnieje wiele psów z problemami strukturalnymi. Nie wszyscy są seniorami.

Więcej, a także więcej psów, wyrzucanych z młynów szczeniąt, które są przesadzone, a także najczęściej w wielkim zdrowiu. Następnie są poddawani gorliwym hodowcom podwórków, którzy szukają pieniędzy na „czystym rdzeniu”. Możesz zrozumieć, dlaczego integralność wielu ras psów została zagrożona. Nie ma znaczenia, czy pielęgnujesz 10 dni czy 100 lat. Wszyscy widzieliśmy trochę kiełbasy wieprzowej z nogami marchewki niemowląt, a także ogromny u w jego plecach, który jest czystym hodowanym _______________.

Kiedy mamy 10-15 psów do wyrzucania, telefon oddziera się z haka, a także ludzie idą o 10 minutach do 4 pyta klient. Ten, który jest na stole, chcemy, aby stały jak wszechstronny posąg, a także pozwól nam zacisnąć, rozebrać, a także nożyczkę do perfekcji, aby zapewnić, że możemy dotrzeć do następnego. W przypadku tych, które nie będą, kufel lub nie używamy żadnych urządzeń do siedzenia, aby upewnić się, że uda nam się wykonać cel. Czas jest najważniejszy. Jednak słuchasz swojego psa?

Niektóre psy źle się zachowują, ponieważ odczuwają ból lub są niespokojne i boją się. Podobnie jak sytuacja z klasą. Gdybym nie miał z nią historii, mógłbym szybko odrzucić jej nawyki jako jeszcze jeden „zły pies”. Czy nie słuchałem tego, co mi powiedziała: „Czuję się niekomfortowo, czy możesz pozwolić mi na chwilę odpocząć?” To mogło być nieprzyjemne doświadczenie dla nas obu.

Mam jeszcze jednego psa, Simona, 3-funtowego Chihuahua, czule nazwanego futrzanym nitro-gliceryną. Został wyrzucony z każdego sklepu pana młodego w okolicy. Jeśli janull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *