opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets Ale jestem genetycznie zaprogramowany jako ziemniczka na kanapie

Ale jestem genetycznie zaprogramowany jako ziemniczka na kanapie

Dodaj przyciski udostępniania Share do FacebookFaceFacebookshare do TwitterTwitterTwittershare do PinterestpinterestSthare to Moreaddthisre7

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że niektórzy ludzie nie mogą się doczekać, aby dostać się na siłownię, sznurować swoje trampki, a także rozpocząć trening, podczas gdy inni odkrywają wiele powodów, aby zapobiec ćwiczeni Skrócony czas na bieżni? Naukowcy z University of Missouri College of Veterinary Medicine patrzą na genetykę miłości lub unikania ćwiczeń.

Ich eksperyment zostanie opublikowany jeszcze w tym roku w American Journal of Physiology: Regulatory, Integrative i Porównawcza fizjologia. W tym badaniu zabrali 159 szczurów do centrum fitness – w tym przypadku przestrzeń z kółkami do ćwiczeń gryzoni w laboratorium – a także zaprosiła szczury do wykorzystania sprzętu. Niektóre szczury wybrane do uruchomienia znacznie więcej niż inne. Następnie naukowcy zabrali szczurów, którzy wybrali znacznie więcej, a także oddzielili je od tych, którzy pobiegli mniej. Szczury były łączone razem, wytwarzając potomstwo od entuzjastów ćwiczeń, a także potomstwo z unikania ćwiczeń. Entuzjasta ćwiczeń z entuzjastą ćwiczeń, a także Avoider ćwiczeń z Avoider ćwiczeń trwały przez 10 pokoleń.

Jak oczekiwali naukowcy, szczury urodzone przez rodziców z pokoleń, którzy lubili koło ćwiczeń, działały dłużej, a także szybciej, gdy zaproszono do ćwiczeń w porównaniu z udziałem wyhodowanych z unikających ćwiczeń. Pomimo tych różnic w zainteresowaniu ćwiczeń, obie grupy szczurów miały podobną anatomię masy mięśniowej, a także fizjologię. Obie grupy również zjadły dokładnie taką samą ilość jedzenia. Ćwiczenia unikające szczurów miały tendencję do oceny znacznie więcej, a także traconą wagę od ćwiczeń niż miłośnicy ćwiczeń. Testy genetyczne wykazały istotne różnice między dwiema grupami, w tym różnice w genach, które wpływają na centra motywacyjne w mózgu. Naukowcy planują przeprowadzić jeszcze więcej badań, aby znacznie lepiej zdefiniować określone markery genów dla entuzjastów ćwiczeń w porównaniu z unikaniem ćwiczeń.

Więc kiedy patrzysz na swoją dziewczynę, rodzeństwo lub współpracownik, a także pytasz dokładnie, w jaki sposób może zachwycić się ćwiczeniem, gdy wydaje się, że to dla ciebie – różnice mogą być w twoich genach. Podobnie jak twoje geny nie wpływają na ciebie, aby ćwiczyć tak, jak powinieneś, pamiętaj, aby zaciągnąć pomoc do najlepszego instruktora fitnessu natury – tego na końcu smyczy. Badanie badań pokazuje, że najlepszym czynnikiem motywującym ludzi do ćwiczeń jest preferowany pies. Więc nawet jeśli pochodzisz z długiej linii unikających ćwiczeń, nie pozwól, aby geny stały się Twoją wymówką. Gwizdek dla Fido, a także dopasuj się!

Korzyści ze zdrowia i dobrego samopoczucia zwierząt domowych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *