opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets Miłość jest w powietrzu – i mózg

Miłość jest w powietrzu – i mózg

Dodaj przyciski udostępniania do FacebookFacebookFacebookshare do TwitterTwitterTwittershare do PinterestpinterestShare to Moreaddthismore10

Czy jesteś jedną z tych osób, które nie mogą się doczekać, aby pękać twoimi frontowymi drzwiami po pracy, aby powitać go machającym ogonem, a także umową z pełnym pocałunków dla psów? Czy przechodzisz przez ulicę, gdy widzisz psa po drugiej stronie przez kilka minut zarysowania ucha? Czy ludzie w niektórych przypadkach sarkastycznie zauważają: „Wow – naprawdę lubisz psy!”

Łączenie z psami jest naprawdę częścią tego, jak działają nasze mózgi. Naukowcy z instytucji weterynaryjnej z University of Pretoria ustalili modyfikacje chemikaliów mózgowych po tym, jak ludzie siedzieli cicho, a także po spędzeniu czasu z przyjaznym psem. Ludzie psy zadowoleni z tego badania obejmowały szereg ras psów: Beagle, Border Collie, Bull Dog, Cocker Spaniel, Dachshund, Labrador Retriever, a także Staffordshire Bull Terrier. Po kilku minutach z psem naukowcy odkryli zmniejszoną odpowiedź na napięcie, ze znacznym spadkiem ciśnienia krwi. Kortyzol hormonu napięcia również znacznie spadł po kosztach z psem, bez żadnego znacznego spadku zgłoszonego po pokojowym przeczytaniu. Jednak prawdopodobnie było o wiele bardziej interesujące modyfikacje chemikaliów mózgowych związanych z wiązaniem.

Naukowcy ustalili szereg niezbędnych chemikaliów, które wykazały, że promują pozytywne więzi społeczne. Obejmowały one oksytocynę, prolaktynę, a także kwas octowy fenylowy. Poziomy wiązania chemikaliów znacznie wzrosły po kosztach z przyjaznym psem, z porównywalnie małymi modyfikacjami po przeczytaniu:

Oksytocyna podwoiła się po kosztach z psem w porównaniu z 16 -procentowym wzmocnieniem z czytaniem

Prolactin wzmocniona o 26 procent z psem, a tylko 2 procent po przeczytaniu

Kwas fenylowy octowy wzmocniony o 16 procent z psem, a także brak modyfikacji po odczytaniu

Badanie badań pomogło, aby pokazać, że bycie z psem sprawia, że ​​mózg reaguje, pompując chemikalia, które pomagają ci poczuć się połączone, a także społecznie zaangażowane.

Więc jeśli pytasz, czy możesz jesienią, jak w przypadku psów na pierwszy rzut oka – odpowiedź może być pewna tak. Psy mają specjalny prezent, na który reaguje nasze mózgi, pomagając nam odczuwać szczególne połączenie z nimi. Zadzwoń do telefonicznego chemii, telefon zadzwoń do wiązania, zadzwoń do telefonicznej miłości. Cokolwiek to jest, po prostu nie możesz pomóc jak pies.

Korzyści z zwierząt domowych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *