opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets Korzyści z chirurgii laserowej dla zwierząt domowych

Korzyści z chirurgii laserowej dla zwierząt domowych

Dodaj przyciski udostępniania do FacebookFacebookFacebookshare do TwitterTwitterTwittershare do PinterestpinterestShare to Moreaddthisre1

W ostatnich latach wielu weterynarzy jest obecnie szkolonych w zakresie stosowania lasera do wykonywania różnych zabiegów chirurgicznych, zamiast używania tradycyjnego ostrza skalpelowego. Procedury, które są obecnie wykonywane z laserem, obejmują standardowe operacje tkanek miękkich, w tym spay i kastracje, usuwania grudek, a także deklaw u kotów. Procedury ortopedyczne odbywają się również rutynowo z laserami.

Wśród wielu zalet chirurgii laserowej obejmuje znacznie mniej krwawienia w miejscu chirurgicznym, a także w większości przypadków nie potrzebowanie żadnych szwów. Istnieje znacznie mniej bólu, a gojenie się przyspiesza podczas stosowania lasera nad tradycyjnymi technikami chirurgicznymi. Uważa się, że krążenie jest lepiej utrzymywane podczas operacji laserowej. Zastosowanie kołnierzy E, bandaży i opakowań jest również znacznie zmniejszone, ponieważ większość zwierząt zwykle opuszcza miejsce chirurgiczne w samej, gdy jest wykonane z terapią laserową.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *