opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Czy Pitbull jest rasą psów dla zwierząt?

Czy Pitbull jest rasą psów dla zwierząt?

„Pitbull” nie jest faktyczną rasą psa.

Zwykle słowo „pitbull” odnosi się do amerykańskiego pit bull terrier lub amerykańskiego Staffordshire Terrier. Jednak wiele ras lub ras mieszanych jest niepoprawnie nazywanych „pit”. Termin łączy wszystko, co przypomina lub związane z amerykańskim pit bull terrier. To tak, jakby nazwać Golden Retriever laboratorium.

Niektóre rasy zwykle nazywane Pitbulls to American Pit Bull Terrier, American Staffordshire Terrier, American Bulldog, Staffordshire Bull Terrier, a nawet bokserki i mastify. Wiele ras mieszanych jest również niedokładnie nazywane pitbulls.

Problem polega na tym, że każda osoba może zidentyfikować psa dla zwierząt jako pitbull bez kwestionowania, ponieważ termin stał się zbyt ogólny.

Policjant może zidentyfikować 25-funtową mieszankę buldoga jako pitbull. Według United Kennel Club, reporter może zidentyfikować 125-funtową mieszankę Mastiff jako pitbull, mimo że amerykańskie terriery pit bull są zwykle około 40-60 funtów. UKC to rejestr dla psów z Performance z 300 rasami ze wszystkich 50 stanów i 25 krajów.

Fakt, że organy ścigania i przedstawiciele mediów mogą uciec od używania takich ogólnych terminów do opisania psów, dodaje negatywnych stereotypów do amerykańskiego pit bull terrier i powiązanych ras.

Nagłówki i raporty policyjne z zwrotami takimi jak „Ataki Pitbull 7-latka” sugerują, że amerykańskie pit bull terier był winny, mimo że pies domowy mógł być trzy czwarte czarne laboratorium, takie jak mój kundel. Brent Toellner z bloga KC Pet Dog miał dobry post na temat tego, jak media nie identyfikują ras psów dla zwierząt domowych.

Czy American Staffordshire Terrier i American Pit Bull Terrier?

Tak, są tym samym psem. Przez ostatni rok używałem nazwisk zamiennie na moim blogu. Różnica polega na tym, kto rozpoznaje, która nazwa.

American Pit Bull Terrier został po raz pierwszy rozpoznany przez UKC w 1898 roku. American Staffordshire Terrier został uznany przez AKC w 1936 roku. Poza ich nazwiskami są tym samym psem.

„American Pit Bull Terrier z UKC to ta sama rasa, co American Staffordshire Terrier AKC. Są one po prostu nazywane różnymi rzeczami ” – powiedział Drew Forsyth, który współpracuje z działem wydarzeń dla psów z UKC.

Oba kluby uznały mniejszą rasę o nazwie Staffordshire Bull Terrier, rasę, która jest również określana jako pitbull. Kiedy ludzie twierdzą, że Staffordshire Terrier i Pit Bull Terrier są oddzielnymi rasami, zwykle odnoszą się do Staffordshire Bull Terrier, nie wiedząc o tym.

Jakie rasy można nazwać pitbulls?

Istnieje drobna linia między tym, co może dokładnie i niedokładnie nazwać pitbullem. To zależy od tego, kogo zapytasz.

Kiedy mówię Pitbull na moim blogu, mam na myśli American Pit Bull Terrier lub American Staffordshire Terrier. Wiele osób uważa również Staffordshire Bull Terrier i amerykańskie buldogi za pitbulls.

Staffordshire Bull Terrier jest powiązany z American Staffordshire Terrier. Główną różnicą między dwoma rasami jest rozmiar. Według AKC, Staffordshire Bull Terrier jest mniejszy, od 24 do 38 funtów. American Staffordshire Terrier jest około trzech cali wyższy i cięższy.

American Bulldog jest zarejestrowany w UKC. Klub opisuje rozmiar amerykańskiego buldoga jako od 60 do 125 funtów. Szansa z filmu Disneya „Homeward Bound” był amerykańskim buldogiem. Rasa jest znacznie wyższa niż angielski buldog.

Poza powyższymi rasami jest dość daleko od tego, aby nazwać wszystko innym. Ale ludzie są ignorantami i nazywają wszystko z „twarzą buldoga” pitbullem. Rasy takie jak boksery, angielskie buldogi, buldogi francuskie, angielskie mastify i byki nie są pitbullami.

Zdjęcia są dwóch amerykańskich terierów pit bull, które wspomowaliśmy, vixen (top) i Ginger.

Sprawdź także moje artykuły na temat przyjęcia pitbulls i dlaczego schroniska rozprzestrzeniają mity pitbull.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *