opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Ćwiczenie zwiększa moc mózgu – niezależnie od tego, czy chcesz ćwiczyć, czy nie

Ćwiczenie zwiększa moc mózgu – niezależnie od tego, czy chcesz ćwiczyć, czy nie

Dodaj przyciski Udostępnianie do FacebookFacebookFacebookshare do TwitterTwitterTwittershare do PinterestpinterestSthare to Moreaddthisre8

W formie jako FIDO mówimy wiele o licznych korzyściach związanych z zdrowiem i odnowy biologicznej ćwiczeń z psem. Ćwiczenia zwiększają sprawność fizyczną, zdrowie psychiczne, a także pamięć. Badania badawcze konsekwentnie pokazują, że ćwiczenia jest wzmacniaczem mentalnym, szczególnie w miarę starzenia się.

Ale co jeśli nie lubisz ćwiczeń? Bądźmy szczerzy, niektórzy ludzie nie mogą się doczekać, aby dołączyć do swoich dobrych przyjaciół w centrum fitness na trening, a inni szukają każdego powodu, aby uniknąć ćwiczeń. Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie Behavioural Brain Research pokazuje, że korzyści umysłowe z ćwiczeń są dokładnie takie samo, niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą ćwiczeń, czy hejtera. W tym fascynującym eksperymencie naukowcy zbadali trzy grupy szczurów. Jedna grupa nie ćwiczyła – szczury ziemniaczane na kanapie. Jeszcze jedna grupa dobrowolnie ćwiczyła, biegając. Trzecia grupa była zobowiązana do ćwiczeń poprzez pływanie. Po sześciu tygodniach siedzenia na kanapie lub ćwiczeniach przeprowadzono testy psychiczne.

Na wszystkich szczurach przeprowadzono zadania uczenia się, a także testy pamięci.

Kanapowe szczury ziemniaki nie miały żadnych ulepszeń w zakresie odkrywania lub przeprowadzania testów pamięci.

Ćwiczenie szczurów ustanowiło znaczne ulepszenia w ich zdolności do odkrywania zadań, a także przeprowadzania testów pamięci.

Ulepszenia testów psychicznych były dokładnie takie samo dla szczurów ćwiczących dobrowolnie, a także tych wymaganych do ćwiczeń.

Poziomy wzrostu nerwu pochodzącego z mózgu-chemikalia mózgu, która pomaga zwiększyć komunikację między komórkami nerwowymi, a także promuje zdrowe odkrycie-były wyższe u ćwiczeń szczurów w porównaniu z szczurami ziemniaka na kanapie. Ponownie nie było różnic między dobrowolnymi i wymaganymi ćwiczeniami.

To badanie podkreśla, że ​​ćwiczenia są doskonałą metodą poprawy zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. O ile nie ma znaczenia, czy nie możesz się doczekać codziennego treningu, czy też zrobisz to niechętnie. Skorzystasz to samo. Więc gwizdek dla Fido, wyjdź na spacer, a także zacznij ćwiczyć mózg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *