opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets Opiekując się nad naszym kota stodoły, Ralph

Opiekując się nad naszym kota stodoły, Ralph

, podczas gdy nam imienia, że ​​Mutt, oczywiste jest, że kochamy nasze koty, a także nasze psy. Jakiś czas temu Lindsay zachęciła mnie do napisania o naszym kota stodoły, Ralph. Więc to właśnie zrobię dzisiaj.

Wcześniej pisałem o tym, jak Baxter i Ralph dogadują się (lub nie).

Ralph jest naszym kotem stodoły. Ponad sześć lat temu w mrożący zimny dzień w styczniu odwiedziliśmy farmę po raz pierwszy z naszym agentem nieruchomości. Na zewnątrz był kot biegający. Nie zbliżyliśmy się do kota, ale za każdym razem, gdy odwiedzaliśmy farmę, kot wciąż tam był. Mój mąż nazwał to Ralph.

Czuliśmy, że farma potrzebuje kota, więc mieliśmy nadzieję, że przejdzie przez zimę (farma została porzucona przez kilka miesięcy). Kiedy się wprowadziliśmy, Ralph wciąż tam był – bardzo chudy, ale tam. Natychmiast poszliśmy i kupiliśmy karmę kotów w lokalnym młynie paszowym, a Ralph szybko stał się bardzo przyjazny i bardzo okrągły. Tak więc zdaliśmy sobie sprawę, że jest w ciąży.

Ralph urodził cztery kocięta. Znaleźliśmy domy dla trzeciej i zachowaliśmy je dla siebie. A Ralph (a później jej kotek) poszedł do weterynarza, aby zostać spryskanym. (Obserwowanie, jak matka stodoła Raise Raise Kittens jest przedmiotem innego postu. Nie zobaczysz też kotka, którego trzymaliśmy w tym poście, gdy zaczęła wędrować i ostatecznie zniknęła z farmy).

Słowa, które najbardziej kojarzę z Ralphem, są trudne, niezależne (typowe CAT), Doświadczone i troskliwe.

Życie jako kot na świeżym powietrzu jest trudny. Ralph przetrwała pierwszą zimę samodzielnie i każdej zimy (chociaż teraz ma codzienną krokiet, dużo świeżej wody i łóżek z siana). Kuzyn mojego męża jest określoną osobą kota i za każdym razem, gdy odwiedza, mówi: „Biedny Ralph”. Ale Ralph wydaje się bardzo zadowolony ze swojego życia.

Raz przywieźliśmy Ralpha do domu, a ona próbowała wskoczyć przez zamknięte okno, aby uciec. Wchodzi do błota, ale tylko dlatego, że ma nadzieję na smakołyki. Jest całkiem szczęśliwa, że ​​jest kochanką stodoły i nie chce zostać kotem domowym.

Ralph nauczył się unikać kojotów i innych zagrożeń. Może przyjść i odejść ze stodoły, jak chce, a budynki oferują ochronę przed większymi drapieżnikami. Jest znakomitą łowczynią, która potrafi łapać ptaki, króliki, wiewiórki, a także typowe myszy. Wydaje się, że jest przypięta do nieruchomości i nie zapuszcza się daleko. Nie martwimy się więc, że zostanie uderzona przez samochód lub decyduje, że woli kolejną stodołę.

Ralph jest bardzo czułym kotem – który często zaskakuje ludzi, którzy uważają koty stodoły za dzikie. Zawsze szuka zadrapań lub smakołyków i wita wszystkich, którzy odwiedzają farmę głośnymi miarkami. Ona nawet toleruje Baxtera i często będą razem, utrzymując nam towarzystwo, gdy pracujemy na zewnątrz i lub drzemka przy drzwiach wejściowych.

Kiedy zabraliśmy Ralpha do weterynarza, oczywiście zapytaliśmy, czy mogą powiedzieć, ile ma lat. Nie mogli. W ciągu ostatniego roku widzę, jak Ralph się starzeje. Ma złe oko (które miała tak długo, jak ją znamy). Traci słuch i czasami nie zauważa, kiedy jedziemy do domu.

Czasami czuję, że Ralph należy do farmy bardziej niż do nas, ale zdecydowanie uważamy jej część naszej rodziny. Tej jesieni zrobiliśmy zdjęcia rodzinne na farmie i było dla mnie bardzo ważne, że dostaniemy zdjęcie wszystkich pięciu – Matt i Ellie, a także Baxtera i Ralpha. Kiedy przyjechała z farmą, teraz jest nasza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *