opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets 30-dniowe wyzwanie: Pokaż swojego psa Pięć nowych poleceń (dzień 24)

30-dniowe wyzwanie: Pokaż swojego psa Pięć nowych poleceń (dzień 24)

Podczas szkolenia mojego psa nauczyłem się tworzyć sytuacje, w których prawdopodobnie odniesie sukces. Ace pracuje nad „Roll Over” od ostatniego tygodnia lub dwóch, z niewielkim sukcesem. Jedyny raz, kiedy przewrócił się na polecenie, był dziś na zewnątrz na trawie.

Więc zabrałem Ace’a na bieg i zatrzymałem się trzy razy, aby powiedzieć mu, żeby przewrócił się na trawie. Zrobił to wszystko trzy razy. Jest to znaczący krok dla Ace, ponieważ wcześniej w ogóle nie przewróciłby się sam. Kilka godzin później Ace przetoczył się na dowództwie na podłodze w kuchni, zanim dałem mu obiad. Nie sądzę, żeby to zrobił, gdyby wcześniej nie praktykował na trawniku.

Kiedy Ace jest naprawdę głodny, zwykle nie koncentruje się i nie robi nowych sztuczek. Byłem więc zszokowany, że faktycznie przewrócił się, gdy w grę wchodzi jedzenie. To był kolejny znak, że robi postępy z tym poleceniem. W samą porę!

Dzisiaj był 24 dzień mojego 30-dniowego wyzwania, aby pokazać mojemu psie pięć nowych poleceń: bang, przewróć się, idź długo, czołgaj się i wiadro. Kliknij tutaj, aby zobaczyć moje pozostałe 30-dniowe posty wyzwania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *