opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets To, co wymagasz zrozumienia wirusa Powassana, a także Twojego zwierzaka

To, co wymagasz zrozumienia wirusa Powassana, a także Twojego zwierzaka

Dodaj przyciski udostępniania Share do FacebookFaceFookFacebookshare do TwitterTwitterTwitterShare do PinterestpinterestStherestShare to Moreaddthisre4

Pojawienie się cieplejszej pogody jest mile widzianą ulgą dla wielu ludzi, jednak istnieje wada dla rodziców zwierząt: wiosna, a także lato, przynoszą podwyższone niebezpieczeństwo pcheł, a także choroby przenoszone przez naszych psów, a także Koty. W określonych obszarach Stanów Zjednoczonych, takich jak doskonałe jeziora, a także północno -wschodnie, sytuacje choroby boreliozy eskalują niepokojące stawki zarówno u ludzi, jak i zwierząt.

W ciągu ostatnich 10 lat odkryto nową chorobę przenoszoną przez kleszcza. W związku z tym powszechnie u ludzi Powassan jest tak naprawdę wirusem, a nie rodzajami bakterii, jak w sytuacji choroby boreliozy, anaplazmozy, a także ehrlichiosis. Wirus Powassana, przesyłany kleszkami, jest niepokojąco inny, ponieważ choroba może być przesyłana w ciągu kilku minut od załącznika kleszcza, a nie 24 do 36 godzin potrzebnych na wiele innych chorób przenoszonych przez kleszcze. Chociaż w ciągu ostatnich 10 lat udokumentowano tylko około 50 sytuacji, objawy zakażenia wirusem Powassana u ludzi mogą być raczej poważne, co powoduje poważne zapalenie mózgu, objawy neurologiczne, napady, a także 50 procent przypadków, długoterminowe inwalidztwo.

Na szczęście u psów, kotów lub koni nie zaobserwowano żadnych udokumentowanych sytuacji naukowych; Jednak w warunkach eksperymentalnych zakażenie lub problem zdrowotny może być indukowany przez wstrzyknięcie wirusa dożylnie lub do mózgu u zwierząt eksperymentalnych. Ponadto istniały pewne rodzaje dzikiej przyrody, w tym wiewiórki, a także wiewiórki, w których zgłaszano objawy choroby naukowej.

Ważne jest, aby pamiętać, że pasożyty weterynaryjne odkrywają znacznie więcej, a także o wiele więcej chorób przenoszonych przez kleszcze, szczególnie w przypadku wykrywania, a także o wiele bardziej wrażliwych metod diagnozowania narażenia na te choroby są odkryty. W rezultacie kluczowe jest, aby opiekunowie zwierząt zachowali czujność w odniesieniu do tych postępów poprzez zorganizowanie rutynowego weterynarza, a także zadawanie idealnych pytań. Chociaż obecnie nie ma zrozumienia niebezpieczeństwa związanego z naruszeniem zwierząt rodzinnych lub wykazujących oznaki infekcji wirusowej Powassana, postępy te w pasożytologii sprawiają, że strażnicy zwierząt jest o wiele ważniejsze dla zabezpieczenia rodzinnych zwierząt przed długotrwałym skontaktowaniem się z kleszczami.

Dlatego podczas cieplejszych, wilgotnych pora roku opiekunowie zwierząt muszą zapobiegać obszarom wysokiej trawy, lasów, a także gęstych bagien lub czystych obszarów. Ponadto, podatne rodzinne zwierzęta domowe w obszarach wysokiej ekspozycji na kleszcze muszą być zabezpieczone dowolnym rodzajem wyjątkowych produktów zapobiegania kleszczowi.

Kleszcze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *