opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized H1N1 zweryfikowane w kotach w Iowa

H1N1 zweryfikowane w kotach w Iowa

Wiadomość o zweryfikowanej sytuacji H1N1 u 13-letniego kocie w Iowa pękła wczoraj, a także wywołuje zmartwienie wśród właścicieli zwierząt domowych, a także weterynarzy. Wcześniej uważano, że szczep H1N1 wpływa tylko na ludzi, ptaki, a także świnie.

W sytuacji kota z Iowa właściciel kota doświadczył much jak objawy, a także uważa się, że kot skurczył wirusa od ludzi. Objawy kota obejmowały letarg, oddychanie problemu, a także utratę apetytu. Koty całkowicie wyzdrowiały, podobnie jak ludzie w gospodarstwie domowym.

AVMA (American Veterinary Medical Association) wydało wczoraj publiczne oświadczenie na swojej stronie internetowej:

Konse w Iowa sprawdził pozytywny wynik wirusa grypy H1N1 2009, określają urzędników zweryfikowanych dziś rano, co oznacza, że ​​po raz pierwszy zdiagnozowano kota, zdiagnozowano ten szczep grypy.

Uważa się, że kot, który wyzdrowiał, złapał wirusa od kogoś w domu, który był chory z H1N1. Nie ma żadnych wskazówek, że kot przekazał wirusa na żadne inne zwierzęta lub ludzi.

Przed tą diagnozą wirus grypy H1N1 2009 został odkryty u ludzi, świń, ptaków, ptaków i fretek.

American Veterinary Medical Association (AVMA), a także American Association of Feline Professionals (AAFP) przypominają właścicielom zwierząt domowych, że niektóre wirusy mogą przechodzić między ludźmi, a także zwierzętami, więc nie było to całkowicie nieprzewidziane wydarzenie. Właściciele zwierząt domowych muszą bardzo uważnie sprawdzić zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt domowych, bez względu na rodzaj zwierzęcia, a także udać się do weterynarza, jeśli istnieją jakiekolwiek wskazania choroby.

AVMA aktywnie śledzi wszystkie instancje H1N1 u zwierząt, a także publikuje aktualizacje na naszej stronie internetowej pod adresem.

Jest to historia ustanawiająca, a także wiele o tym wirusie, który w tym momencie nie jest rozumiany. Biorąc to pod uwagę, kluczowe znaczenie nie reaguje przesadnie, dopóki nie będziemy mieć znacznie więcej informacji. Zastosuj się na rzeczy:

Zachowaj spokój. Wspaniałą wiadomością jest to, że zarówno kot, jak i członkowie ludzkiej gospodarstwa domowego całkowicie odzyskali z powodu H1N1.

W tym przypadku wirus przeszedł od człowieka na kota, a nie z kotów do człowieka. Nie ma jeszcze dowodów na to, że wirus może przechodzić od kotów na ludzi.

To nie modyfikuje podstawowych świetnych zaleceń dotyczących dokładnie tego, jak zabezpieczyć się przed chorobą, która od pewnego czasu krążyła: pranie w ręce często, utrzymuj zdrowy układ odpornościowy, a także silny.

Jeśli zachorujesz na H1N1, AVMA sugeruje, abyś zapobiegał skontaktowaniu się z kotem. Jeśli twój kot wykazuje objawy oddechowe, szukaj natychmiastowej opieki weterynaryjnej.

Dzięki takiej historii takiej jak ta najprawdopodobniej będzie to trudność oddzielenie faktów od nieuniknionej paniki, jaką może spowodować ten rodzaj wiadomości. Zrozum swoje źródła, gdy doszło do informacji o zdrowiu i dobrego samopoczucia, a także nie reaguj na każdy fragment wiadomości, które widzisz, napotykają sieć lub ekran telewizora.

Ingrid King

Możesz podobnie jak:
Jak zachować zdrowie podczas grypy, a także chłodno sezonu

Czy możesz podać swojemu kotom grypę?

Wirus grypy psów może wpływać na koty

«Wywiad z twórcą oraz redaktorem ModernCat
Tajny autor, a także jej koty – publikacja gościnna autorstwa Lorna Barrett »

2 komentarze do H1N1 zweryfikowane w kotach w Iowa

Ingrid mówi:

7 listopada 2009 o 11:40

Dzięki za tweetowanie tego, Elizabeth – doceniam to. Uważam, że kluczowe jest nie paniki. Z przyjemnością słysząc, jak żadne zwierzę w twoim domu nie zachorowało, a nawet szczęśliwsze, słysząc, że wszyscy ludzie znów są zdrowi.

Odpowiedź

Elizabeth Spann Craig mówi:

5 listopada 2009 o 10:54

O nie!

Zakładam, że mamy szczęście, że nasze zwierzęta wydawały się nienaruszone z naszego walki H1N1 tutaj w domu. Dziękujemy za udostępnienie informacji… Tweetuję je!

Elizabeth
Komponowanie tajemnicy to morderstwo

Odpowiedź

Zostaw odpowiedź Anuluj odpowiedź
Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Potrzebne pola są oznaczone *
Komentarz *
Nazwa *

E-mail *

Pozostawiając komentarz, zgadzasz się z gromadzeniem danych przez tę stronę internetową zgodnie z naszą
Polityka prywatności.
*

Powiadom mnie o komentarzach uzupełniających za pomocą e-maila. Możesz również subskrybować bez komentowania.

Δ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *