opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Jak skorygować psa o właściwej intensywności

Jak skorygować psa o właściwej intensywności

Piesów dla psów nie korygują swoich psów z odpowiednim momentem i intensywnością. Mówią „Nie!” Z niewłaściwym tonem głosu (niewystarczająco poważnie lub zbyt agresywnie). Ludzie szarpią obroże, chwytają ciasne smycze i krzyczą, gdy pies je dostosowuje.

Przeszedłem przez jedną kobietę, która miała agresywny smycz Bichon, a kobieta powtarzała wysokim głosem: „To dobry pies”, tylko ona miała na myśli psa, którego chodziłem. Jak to dla nieumyślnie satysfakcjonujące agresywne zachowanie?

Nie jestem też doskonały.

Zwykle jestem sfrustrowany i staję się zbyt agresywny z moimi poprawkami, co czyni je bezużytecznymi. Jest to szczególnie złe, ponieważ mam wrażliwy, uległy pies. Frustracja nie pomoże zyskać szacunku mojego psa. Mogę zmusić go do robienia tego, co chcę lub nauczyć go unikać w niektórych sytuacjach, ale to nie są moje cele.

Mój kot nauczył mnie lekcji na temat właściwych poprawek.

Ace i ja pracowaliśmy nad szkoleniem w domu przy użyciu smakołyków. Pracowaliśmy nad uspokajającymi ćwiczeniami wokół piłki tenisowej – ostatecznego rozproszenia Ace’a. W szczególności pracowaliśmy nad poleceniem „Watch”, w którym Ace jest nagradzany za nawiązanie kontaktu wzrokowego.

Mój kota Beamer jest tam w mieszance, gdy jest w grę wchodząca. I mam na myśli. Ten kot ma ekstremalną obsesję na punkcie żywności, więc był w naszym biznesie „nadzorując” i usuwając zbłąkane szarpane kawałki.

Beamer jest najbardziej dominującym zwierzęciem, jakie mieliśmy w naszym domu. Niektórzy ludzie interpretują agresję jako dominację, dlatego łatwo jest stać się zbyt szorstkim z naszymi psami, gdy chcemy mieć kontrolę. Ale kontrolowanie nie wiąże się z agresją. Jeśli zaobserwujesz dominującego kota, takiego jak Beamer, zobaczysz bardzo łagodne i wyluzowane zwierzę. Beamer jest spokojny i chłodny i kontroluje.

Korekta CAT

W pewnym momencie naszego treningu dałem Ace OK, aby wziąć piłkę, ale toczyło się przed Beamerem. Aby dowiedzieć się, ten kot przeszedł prosto nad piłką i dał Ace szybki SWAT. Ace natychmiast cofnął się o stopę lub dwie i spojrzał w przeciwnym kierunku, coś, co starałem się go zrobić przez lata.

To idealny czas Beamera i idealna intensywność spowodowała, że ​​Ace odsunął się i złamał fiksacja na piłce. Beamer był właścicielem tej zabawki, a także przestrzeni wokół niej, nie wspominając już o tym, że Ace miał już szacunek dla Beamera z powodu wszystkich swoich poprzednich interakcji.

Beamer nie musiał nawiązać kontaktu wzrokowego z Ace. Jego pewna postawa ciała wystarczyła. Nie było nic agresywnego w komunikacji, która miała miejsce i nic osobistego. Chwilę później Beamer przechodził przez Ace i ja, mrucząc, gdy spodziewał się, że jeden z nas upuścił kilka okruchów.

Więc kiedy Ace ustalił piłkę kilka minut później, próbowałem ponownie kierować go. Mój hałas korekcji asa zawsze był głośno szeptany „hej!” lub głośny snap. Więc przeszedłem nad piłką i użyłem tych dźwięków. Mój pies wycofał się i spojrzał w drugą stronę. Wszystkie moje zwierzęta traktują „snap” poważnie jako korektę, ponieważ intensywność i czas jej działają lepiej niż mój głos. Josh używa tego samego dźwięku, więc jesteśmy konsekwentni.

Ace faktycznie postanowił uniknąć piłki i potrzebował zachęty do jej przyjęcia. Oczywiście, ta technika nie zadziała, gdy ACE będzie w wyższym stanie obsesji, na przykład kiedy jesteśmy na zewnątrz, a dwie osoby grają w łapanie. Ale do pracy nad szkoleniem w pomieszczeniu metoda Beamera działa świetnie.

Twój pies prawdopodobnie nie ma obsesji na punkcie tenisowej, takiej jak mój pies, ale jeśli masz problemy z ponownym przekształcaniem psa od wiewiórek, innych psów, rollerbladerów lub cokolwiek to może być, ponownie rozważaj czas i intensywność za twoimi poprawkami. Chcesz także upewnić się, że „domagaj się” tego obszaru lub przedmiotu, zamieniając się w psa i wchodząc prosto w niego lub nad obiektem lub przestrzenią, na którym się skupi. To spowoduje, że się wycofa.

Pozytywne wzmocnienie

Używam również pozytywnych technik wzmocnienia z Ace, nagradzając go jedzeniem za patrzenie na mnie zamiast piłki. Jego energia jest znacznie niższa niż na zewnątrz, więc jest dobry w akceptowaniu jedzenia i ignorowaniu piłki w pomieszczeniu. Jego instynkty odzyskiwania są bardzo wysokie i uczę się z nimi pracować, a nie przeciwko nim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *