opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets Jak przedstawić psa dla twojego kota

Jak przedstawić psa dla twojego kota

najpierw dzielimy pomysły na temat tego, jak wprowadzić nowego szczeniaka lub dorosłego psa dla twojego kota, wraz z tym, co wziąć pod uwagę, zanim nawet przyniosłeś Fido Home w pierwszej kolejności .

Obejmuję też ciężką decyzję o konieczności ponownego domu psa dla zwierząt, który wymyślił, aby krzywdzić twojego obywatelskiego kota.

Jestem Barbara i często piszę na ten mutt. Jestem też blogerem na K9S nad kawą.

Czy psy i koty mogą naprawdę współistnieć spokojnie?

Ponieważ psy i koty niekoniecznie znane jako BFFS, najpierw odpowiedzmy na pytanie, czy mogą one naprawdę współistnieć spokojnie. Szybka odpowiedź brzmi tak, mogą one w pewnych scenariuszach, w zależności od zmiennych, takich jak:

Wiek kota i psa
Osobowość
Historia socjalizacji
Rasa i rozmiar psa
Cierpliwość człowieka

Przykłady spokojnej współistnienia psa / kota

My Pal Laura ma bardzo delikatny Golden Retriever, Lucy i Dwóch Kotów, Domino i Scott. Nie są BFF, ale szanują i dogadują się ze sobą.

Jeden z klientów pieszych dla psów domowych ma Labrador, Buldog amerykański i kot. Ten sam scenariusz – nie są najlepszymi kumplami, zakładają, że dogadują się i współistnieć spokojnie.

Bulldog amerykański Chester, Labrador Macy i Maine Coon Cat Sherman

To kiedykolwiek biorąc pod uwagę, że Sherman kot umieścił buldog w swoim miejscu z dobrze umieszczonym pazurami łapą, gdy buldog był szczeniakiem i nadmiernie chętny do ścigania Sherman.

Macy, Labrador, jest łagodny i łatwy. W związku z tym nigdy nie daje kota.

To Lindsay Mutsay ma również kota o imieniu Scout i Weimaraner o imieniu Remy, którzy się dogadują. Nie są “przyjaciółmi” jakichkolwiek wskazuje, ale dogadują się dobrze. Lindsay opuszcza je razem, gdy nie ma domu, a ona nie martwi się o nich.

Weimaraner Remy and Tabby Cat Scout

Więc tak, koty i psy mogą żyć razem w pewnych okolicznościach. Motyw, że trzy domy, które właśnie wskazałem, mają jeden wspólny mianownik.

Wszyscy mieli najpierw swoje koty, zanim przywieźli swoje psy w domu jako szczeniaki.

Które rasy psa domowe zwykle nie dogadują się dobrze z kotami?

Rasy psa, które mogą nie robić dobrze z kotami, rasy polowania z powodu ich silnej drapieżnika. To samo dotyczy hodowców hodowców, ponieważ mają tendencję do entuzjastycznego zdziania rodziny, w tym kota. Wreszcie niektórzy teriery mają również silną drapieżę.

Lindsay’s Weimaraner Remy jest rasą myśliwską, więc technicznie nie jest predysponowany do życia z małym zwierzęciem, który ma wygląd podobny do ofiary jak kot.

Jednak biorąc pod uwagę, że Remy dołączył do rodziny Lindsay jako szczeniak, był odpowiednio uspołeczniony do zwiadowcy, kota. Robi się dobrze wokół niego.

Zobacz, że Post Mutta: Czy Weimaraners żyją z kotami?

Z drugiej strony Lindsay próbował dodać dorosłego Weimaranera o nazwie Raven do swojej rodziny w tym roku i nie miał szczęścia z tym przedsięwzięciem.

Raven jest w rzeczywistości pełną siostrą Remy, ale nie byłem towarzyskim kotom jako szczeniaka. W rezultacie miała obsesję na punkcie próby pościgu i zabijania skauta, który niewątpliwie był dealbreaker.

Więcej na temat tego w sekcji “Czy można wrócić do domu?” Na końcu tego artykułu.

Mój własny pup Wally jest feist, który jest także rasą myśliwską. Rasa myśliwska wiewiórki jest specyficzna. Przyjęłem Wally, kiedy był rokiem rocznym, a on idzie orzechy, gdy widzi kota!

Musiałem przeprowadzić kilka technik, takich jak zmieniające się wskazówki, kiedy widzi kota na spacerze, kontroli impulsowej i zabierając go do innego pokoju, kiedy zamieszka jeden przez okno w domu!

Zobacz mój post, jak powstrzymać swojego psa z goni kotów dla moich pomysłów.

Tak więc, gdy naprawdę lubię koty, nie ma mowy, żebym mógł mieć kota dołączyć do nas, ani nie byłem w stanie adoptować wly, jeśli już miałem kitty!

Ale jest dobrze. Wiem, że nie mogę mieć kota z Wally, a to nie jego wina. Jest po prostu w jego genach, aby chcieć ścigać małe zwierzęta jak koty i muszę to szanować.

Które rasy psów Pet dogadują się z kotami?

Teraz, że mamy zrozumienie, których rasy mogą nie robić dobrze z kotami, porozmawiajmy o rasach, które są zazwyczaj w porządku z kotami. To są niektóre psy sportowe, Retrievery i rasy zabawek, takie jak:

Cavalier King Charles Spaniel. Rasa zabawka.
Mops. Rasa zabawka.
Maltański. Rasa zabawka.
Pomorski. Rasa zabawka.
Pies gończy. niski na ziemię.
Basset Hound. niski na ziemię.
Golden retriever. delikatny i łagodny.
Kollia. Delikatny.
Pudel. Delikatny.
Nowa Fundlandia. Chociaż są one gigantyczne, wiadomo, że są łagodnymi gigantami z niższą energią i którzy dogadują się z innymi zwierzętami.

Oczywiście będzie różnice w każdej rasie. Na przykład może być złotyRetriever, który jest do goniących kotów, tak jak może być owczarek niemiecki, który jest najlepszymi kumpli z kotem. Jednak zwykle mówiąc, psy, które właśnie dostarczałem powyżej, są zazwyczaj dobrze z kotami.

Co należy wziąć pod uwagę przed wprowadzeniem psa dla twojego kota

Prawdopodobnie odgadłeś go teraz, istnieje kilka rzeczy do rozważenia, zanim przedstawisz psa dla twojego kota. Polecam zadawanie sobie następujących pytań:

1. Czy mogę adoptować szczeniak zamiast dorosłego psa? Szczenięta są o wiele więcej pracy niż starsze psy, które są już przeszkolone, ale są prawdopodobnie lepszą opcją w tym konkretnym scenariuszu, ponieważ szczeniak może znacznie łatwiej być łatwiej sporządzać do twojego kota.

Przy okazji, najłatwiejszym sposobem, aby upewnić się, że Twój kot i Pet Dog Duo dogadują, jest przyjęcie lub zdobyć kotka i szczeniaka w tym samym czasie!

2. Jaką rasą jest psa PIEC, planuję przyjąć? Dorosłe rasy polowań i psów Herding Psy nie są najlepszą opcją z powodu wydobycia ich drive i Herding tendencji. To powiedziane, możesz znaleźć dorosłego psa dla zwierząt, który dorosły z kotami lub był w domu zastępczym z kotami i współistniejącym OK.

3. Czy pies PET ma jakieś problemy behawioralne? Zapytaj personel ratunkowy dla wskazówek! Na przykład był pies PET poddał się, ponieważ nie dogadał się z kotem ani innym małym zwierzakiem? Czy widzieli go w interakcji z kotami podczas swojego czasu w obiekcie schronisku / ratunkowym?

Po podjęciu decyzji o przyjęciu konkretnego psa, nadszedł czas, aby przynieść go do domu z tobą!

Również wyraźnie komunikuj się z personelem ratunkowym. Daj im znać, że próbujesz znaleźć psa dla zwierząt, który musi się dogadać ze swoim obywatelem.

Prawdopodobnie będą mogli wskazywać wobec idealnych kandydatów doggie. Często zrobią “testowanie kotów” idealne w schronisku, gdzie bezpiecznie obserwują reakcję psa na kota lub koty w schronisku. Z drugiej strony niektóre schroniska nie zawracają sobie głowy “testem kota” psów.

Przynosząc nowy dom dla psa

Chociaż jest to ekscytujący czas, staraj się być jak najbardziej spokojny, gdy twój nowy kumpel wchodzi do domu. Całkowicie, że jesteś spokojny, twój szczeniak będzie.

Wyprowadź swojego psa

Polecam też zabranie szczeniaka lub dorosłego na spacer w okolicy przed zaproszeniem ich do domu, zwłaszcza jeśli byłeś w samochodowym przez dłuższy czas.

Będę spalił energię psychiczną, biorąc we wszystkich nowych zabytków i zapachach, a niewątpliwie pozwoli im również pozbyć się niektórych ich fizycznej energii.

To dokładnie to, co zrobiłem z moją feistą Wally, kiedy przywiozłem go do domu z rodziny zastępczej, gdzie przebywał. Byliśmy w samochodzie przez godzinę, a on był gotowy rozciągnąć nogi, kiedy wciągnęłam na podjazd. Zanim nawet otworzyliśmy garaż, pojechaliśmy na 45 minut spacerem po okolicy.

Moja gra wally.

Krótki okres separacji z zapachem

Po przyniesieniu szczeniaka w środku, pozwól mu dzień lub dwa, aby się położyć przed wprowadzeniem go do swojego kota. Ten krótki okres separacji to dobry czas zarówno dla kota, jak i psa dla zwierząt, aby zapoznać się z nowym zapachem.

Upewnij się, że twój kot ma własną przestrzeń w tym czasie, takim jak jego własny pokój. Pozwól swojemu szczenice i twój kot spędzać czas lub drzemać na własnych kocach, a potem daj swoim psimowi kotem kocu i odwrotnie. Kiedy wymieniasz koce, będą mogli uzyskać trochę pośrednie zapachowe wprowadzenie.

Zapewnić własne przestrzenie

Może to wydawać się rzuciłym przy pierwszym wzroku, biorąc pod uwagę, że twój najwyższy cel ma mieć razem twój kot i pies pet. Jednak oboje docenią posiadanie ich własnej przestrzeni, w której czują się bezpiecznie i mogą dostać przerwę.

Twój szczeniak dobrze zrobi z własnym łóżkiem i / lub skrzynką, jeśli zdecydujesz się zacierać go. Twój kot potrzebuje gdzieś ukryć się jak drapanie, pływające półki i / lub jej bardzo własny pokój dla kotów.

Lub tylko każdy pokój lub przestrzeń w swoim domu, który jest wyłączony dla psa, wyposażony w drzwi kota, szczenię nie będzie się zmieścić. Może to być biuro domowe, sypialnia dla gości, den lub pralnia.

Brama Pet Carlson dzielia przestrzeń w domu Lindsay

Różne fazy, gdy wprowadzasz psa dla twojego kota

Głównymi składnikami wprowadzenia są cierpliwość i spokój z naszej strony, człowieka. Najlepiej też nie wymuszać żadnych interakcji i wziąć psa dla psa na spacer wcześniej, podobnie jak ty, zanim przyniosłeś go do swojego domu. Jeśli pies Pet jest nadal szczeniakiem, spacer może być krótszy niż musi być dla dorosłego szczeniaka.

Następnie ma kluczowe znaczenie dla ciebie, ludzkie, są tamzwierzęta przez wszystkie fazy wprowadzenia. W ten sposób będziesz mógł kontrolować i przekierować, jeśli to konieczne.

Faza 1: Bezpieczeństwo pierwsze – zamknięte drzwi
Przedstawić swojego kota i swojego psa za pomocą zamkniętego drzwi najpierw, najlepiej z dorosłym po każdej stronie, która nagradza pozytywne zachowanie z smakołykami i uwagą.

Faza 2: Wejdź do bramy
Następnie pozwól im zobaczyć się nawzajem, ale nadal mają je oddzielone fizyczną barierą, na przykład, na przykład bramę. Pies dla psów musi być nadal na smyczy, ponieważ duży psa lub nawet mniejszy pies dla zwierząt domowych może mieć ideał nad bramą. Odważne, ciekawe kotki mogą również przeskakiwać nad bramą i nieświadomie postawił się w niebezpieczeństwie.

Faza 3: Ten sam pokój
Jeśli to pójdzie dobrze, spróbuj mieć je w tym samym pokoju razem, ze smyczem dla psów dla psów, dzięki czemu można szybko interweniować w razie potrzeby. Upewnij się również, że twój kot ma drogę ucieczki, na wszelki wypadek.

Jeśli nie pójdzie dobrze, złóż smyczy swojego psa i przekierować uwagę swojego psa na coś innego niż kota i spróbuj ponownie w późniejszym czasie. Może to wskazywać na zabranie go na kolejny spacer lub używając go smaczne puzzle do karmy dla psów. Najlepiej nie grać w gry lub holownikiem z psem zwierzmym przed tym fazą, aby upewnić się, że nie jest w gonnym nastroju.

Możesz rozważyć posiadanie psa Twojego pet nosić pysk, jeśli jesteś zaniepokojony bezpieczeństwem twojego kota, gdy jesteś gotowy spróbować ponownie.

Faza 4: Cierpliwość, gdy przedstawisz psa dla swojego kota
Może to potrwać kilka tygodni, a nawet miesięcy, aby naprawdę czuli się komfortowo – koty mają znacznie bardziej terytorialne niż psy. Również upewnij się, że dajcie swojemu kotowi i swoim psie zwierzakowi równą uwagę, więc nie muszą o to konkurować!

Tutaj ważne są twoje cierpliwość i konsystencja. Spłaca się również, aby trenować zarówno swojego psa, jak i twojego kota, by był sobą szacunek siebie, a także do słuchania.

Szkolenie psa i twojego kota

Ważne jest, aby trenować zarówno swojego kota, jak i twojego psa, chociaż czerpiesz najwyraźniej najwyraźniej korzystać z treningu psa. Jednak twój kot musi również zrozumieć, że musi zachowywać się uprzejmie wokół psa i nie może po prostu go uderzać, kiedy idzie.

Polecenia kontroli impulsowej i komendy
Teraz najwyższy cel dla twojego psa jest zachowywać się uprzejmie wokół twojego kota, ponieważ – pozwólmy sobie zmierzyć – pies pet może zrobić dużo więcej uszkodzeń kota niż na odwrót. Co dokładnie to wiąże? Wskazuje naukę kontrolę impulsową na czasy, gdy są sami i słuchanie poleceń posłuszeństwa, kiedy jesteś w pobliżu.

Są to polecenia, takie jak zostawić, przychodzą, siedzieć, zostań, i prawdopodobnie idziesz na swoje miejsce na polecenie. Wszyscy przyjdą w pomoc pomocniczej, gdy chcesz przerwać zachowanie twojego psa i przekierować go, aby zrobić coś innego. Na przykład przestań gonić kitty i zamiast tego położyć się na łóżku!

Wally uczą się “pozostać” na jego “miejscu”

Lub usiądź uprzejmie obok swojej miski żywnościowej i poczekaj, aż moje OK jeść bez zastraszania swojego kotka, gdy próbuje zjeść jedzenie.

Szkolenie skrzyni, gdy wprowadzasz psa dla swojego kota
Dopóki nie będziesz przekonany, że twój pies i twój kot się dogadują spokojnie w jakikolwiek sposób, nawet gdy nie jesteś w pobliżu, to dobry pomysł, aby utrzymać ich fizycznie oddzielone przez co najmniej 3 miesiące.

Na przykład możesz zachować swój kot w swoim pokoju kota lub obszarze domu, który jest wyłączony dla psa. Możesz także lub dodatkowo skrzynić swojego psa, gdy nie możesz aktywnie nadzorować zachowań swoich zwierząt.

Potrzebujesz skrzyni, która jest idealna wielkość dla twojego psa. Musi być wystarczająco duży dla niego, aby łatwo się kręcił i stanąć, ale nie za duży, gdzie byłby zachęcony do pomijania nocnika na jednym końcu skrzyni.

Jeśli twój pies pet jest rosnącym szczeniakiem, to dobry pomysł, aby zainwestować w większą skrzyni, która przychodzi z dzielnikiem. W ten sposób nie będziesz musiał uzyskać wielu skrzyń

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *