opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets Zalecenia właściciela dotyczące socjalizacji szczeniąt

Zalecenia właściciela dotyczące socjalizacji szczeniąt

autorstwa Johna Woodsa
1 lipca 2020 r.
Jest to tak jasne jak dzień dla hajdów, kiedy spotykają psa dla zwierząt, który był dobrze przygotowany na salon pielęgnacyjny. Stan ich płaszcza jest nie tylko widoczny, ale także w tym, jak gotowy jest pies dla zwierząt i jak wygodny jest wokół narzędzi handlu.

Jest rzeczą oczywistą, że pies zwierzakowy z towarzyską pielęgnacją sprawia, że ​​Twoja praca jest znacznie łatwiejsza, ale także sprawia, że ​​całe spotkanie jest również mniej stresujące dla psa.

W jaki sposób nowy właściciel szczeniaka towarzysko psa dla pielęgnacji, aby uczynić go tak bezstresowym, jak to możliwe dla wszystkich zaangażowanych? Jak cała socjalizacja – start młody.

Od momentu, gdy matka pozwoli komuś blisko jej szczeniaka, musi być obsługiwana przez ludzi. Wszystkie części jej ciała należy dotknąć. Musi dowiedzieć się, że ludzki dotyk jest absolutnie normalny i bezpieczny.

Podczas gdy ona wciąż jest z nią, matka przeprowadzi wiele pielęgnacji szczeniąt. PUP nauczy się, jak się pielęgnować, ale dla wielu psów w ludzkim świecie nie wystarczy, gdy rośnie. Prawdopodobnie będzie potrzebować regularnego pielęgnacji przez właściciela lub przez profesjonalistę.
Reklamy

Gdy tylko osiedla się w swoim nowym ludzkim domu, zarządzanie przez ludzi należy kontynuować. Należy zachęcać właścicieli do dotykania uszu, pagów, brzucha, łapy i ogona. Wiele psów walczy z dotkniętymi łapami, więc warto spędzić tu trochę więcej czasu. Kilka minut każdego dnia zarządzania łapami i paznokciami jest dużo. Jeśli jest rasą, która będzie potrzebować regularnych wykończeń w groomerach, właściciele muszą również często radzić sobie z jej twarzą.

Gdy przyjmuje ludzki dotyk, można wprowadzić pędzel. Jeśli szczeniak ma grubą płaszcz lub taki, który może być matowy, szczotkowanie musi rozpocząć się jak najwcześniej. Szczenię musi mieć wolność wąchania i odkrywania pędzla, zanim delikatnie biegnie wzdłuż jej ciała. Sesje muszą być krótkie i powtarzane kilka razy w tygodniu, aż do pierwszej wizyty w groomeru, gdzie można lepiej poinstruować właściciela zwierzaka podczas pielęgnacji domowych.

Zawsze dobrym pomysłem jest przedstawienie nowego szczeniaka do kąpieli. Podczas gdy właściciel może nigdy nie planować ich kąpieli – tylko groomer, poinformowanie szczeniaka wiedziała, że ​​nie ma nic, co pomoże. Należy to również zrobić powoli i z krótkimi sesjami. Aby upewnić się, że jest to pozytywne doświadczenie dla szczeniaka, należy udzielać wielu pochwał i można zaoferować smakołyki. Chcesz, żeby dowiedziała się, że dobre rzeczy dzieją się w wannie.

Wprowadzenie ich do suszarki do włosów można również wykonać w domu właściciela. Niech włączają suszarkę do włosów, gdy szczeniak jest w tym samym pokoju, pozostaw na kilka sekund, a następnie powoli zwiększyć czas, w którym pozostaje. Jeśli próbują ją wysuszyć, ktoś inny może odwrócić uwagę jej smakołykami lub masłem orzechowym, aby było to pozytywne doświadczenie.

Przycinanie paznokci, czyszczenie ucha, czyszczenie oczu i czyszczenie zębów można wprowadzić w ten sam sposób. Powoli. PUP musi mieć możliwość eksploracji/wąchania narzędzi i produktów. Zachęcaj właścicieli do bycia indywidualnym i wkraczają do następnego etapu/narzędzia, gdy są przekonani, że szczeniak zaakceptował ten wcześniej.

Jako pielęgnacja będziesz wdzięczny za czas spędzony w kontaktach z nowym szczeniakiem na pielęgnację. Wskazuje również, że weterynarze z łatwością będą mogli zarządzać szczeniętami, których musi potrzebować, a także właściciela. ✂️

John jest miłośnikiem psów dla zwierząt domowych, trenerem i członkiem stowarzyszenia profesjonalnych trenerów psów dla zwierząt domowych. Jest założycielem All Things Dogs (www.allthingsdogs.com), cyfrowej publikacji psa dla zwierząt, pomagającej edukować rodziców w szkoleniu psów. Jest absolwentem dobrostanu i zachowania zwierząt, ma dwa psy (Jamie i Jeff), z którymi podróżuje po świecie i jest uznanym autorem przez Pet Dog Writers Association of America, gdzie pisze z miłości do psów.

Całkowity

266

Akcje

266

0

0

0

0

Reklamy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *