opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Ropnie u psów i kotów

Ropnie u psów i kotów

Dodaj przyciski udostępniania Share do FacebookFacebookFaceShare do TwitterTwitterTwittershare do PinterestpinterestShare to Moreaddthismore

Ropnie są stosunkowo typową prezentacją medyczną zarówno u psów, jak i kotów. Ropnie zazwyczaj wydają się nieoczekiwane obrzęki tkanki miękkiej, które często mogą być gorące, nieprzyjemne, a także zapalne, a także zwykle związane z wtórnymi infekcjami bakteryjnymi, oprócz tworzenia pusek.

Mogą pojawiać się na powierzchni ciała związanego z leżącymi u podstaw tkanek miękkich lub skóry, a także mogą się zdarzyć w lokalizacjach, w tym stawach lub workach odbytu. Gorączka jest zazwyczaj obecna z ostrymi ropniami.

Istnieje wiele możliwych elementów sprawczy z tworzeniem ropnia. Rany ugryzienia innych zwierząt, które są zwykle obserwowane u kotów zewnętrznych, często powodują wtórne infekcje, ponieważ usta zwierząt są pełne bakterii. Ciała obce, takie jak Awn darni, małe patyki, kamyki, a także podkładki gazy, również mogą powodować zapalenie, a także wtórne tworzenie ropnia. U starszych zwierząt guzy leżące u podstaw mogą również powodować powstawanie ropnia. Można nawet zobaczyć ropnie wewnętrzne, w tym trzustkę lub prostaty, które mogą sprawić, że zwierzęta są raczej chore systemowo.

Rozpoznanie ropni opiera się na pojawieniu się obrzęków, a także aspiracji ropy na bezpośrednim badaniu wizualnym lub ultradźwięku narządów wewnętrznych. Obróbka często obejmuje lanowanie ropnia, aby umożliwić drenaż ropy przez wiele dni, oprócz w niektórych przypadkach umieszczenie specjalnej rurki z tworzywa sztucznego, jeśli ropień jest duży. Ciepłe kompresy przez ten obszar przez 5-10 minut kilka razy codziennie również sprzyja gojenie, a także drenaż ran. W przypadku ostrych ropni antybiotyki do wstrzykiwań i/lub doustnych są często wykorzystywane u zwierząt przez 10-14 dni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *