opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Kolumna: Czy jesteś gotowy zdefiniować “adoptowane”?

Kolumna: Czy jesteś gotowy zdefiniować “adoptowane”?

Jest to proste dla schronienia, aby zaoszczędzić każde adoptowane zwierzę, jeśli ma niezwykle niskie wymagania, co uważa “adoptowane”.

W wielu dziedzinach nie ma prawnego znaczenia “adoptowalnego”, a także schroniska są zasadniczo całkowicie swobodnie robić, jak oni proszę.

Na przykład schronienie może zabić wszystkie pitbulls, ponieważ uważa, że ​​pitbulls jest “niekonwencjonalny”. Może zabić wszystkie wyższe psy lub wszystkie czarne psy lub wszystkie szczenięta poniżej 8 tygodni, ponieważ uważa je za “niekonwencjonalne”.

Niefortunny przykład to miasto Odessa, Teksas.

Kontrola zwierząt Odessa zabiła 5 442 montażowych zwierząt w ciągu pierwszych 10 miesięcy 2013 r., Według gazety Amerykańskiej Odessy. Zwierzę miasto zarządzanie myślą o zaledwie 353 z tych zwierząt adopcyjnych, około 6 procent. Znaczenie, że pobyt 94 procent zabitych zwierząt był “niekoniegownie”.

Oczywiście jest to niedopuszczalne, a także serdeczne. Mam nadzieję, że Odessa może odkryć metodę dokonania pewnych poważnych ulepszeń.

Ale dlatego wymóg byli sceptyczni funtów, a także schroniska, jeśli stwierdzają, że ratują “każde adopcyjne zwierzę”. Dlatego wymagamy żądania numerów do tworzenia kopii zapasowych takich roszczeń.

W zeszłym tygodniu składam się z sąsiedztwem Fargo, N.D.

Niektórzy pisarze blogów byli sceptyczni, a także zrozumiałe tak.

Oszczędzanie “każdy adoptowany zwierzę” nie jest wystarczająco dobry. Liczy się część montażowych zwierząt, które wychodzą z przodu żywe drzwi.

W przypadku Fargo Trzy funty regionalne miały szybkość zwolnienia online w wysokości 91 procent dla psów, a także kotów w połączeniu w 2013 r., Według statystyk skompilowanych przez humanitarne społeczeństwo. (1,810 skontrolowane, a także 1,655 uwolnione przy życiu.)

Jasne, Fargo jest daleko od doskonałości. Nie mogę zadzwonić do telefonu, zadzwoń do miasta bez zabijania, ponieważ wciąż zabija niemal wszystkich skonfunderowanych kotów dzikich kotów. Moje serce wychodzi do tych kotów.

Ale rozumiesz co? Stanowiłbym oszczędzając 91 procent wszystkich montażowych psów, a także kotów byłby sukcesem dla każdego rodzaju sąsiedztwa bez względu na to, jakie jest twoje znaczenie adoptowalnego.

I dokładnie jak możesz mieć pewność na temat własnego schroniska regionalnego lub roszczeń własnych?

Poproś o liczby.

Jak się mają twoje funty regionalne, a także schroniska?

Te dwa cuties zostały wyciągnięte z funta w obszarze Fargo w 2012 roku.

Lindsay Stordahl jest pisarzem blogu za thatmutt.com, a także komponuje kolumnę w każdą środę. Popiera ruch, aby zakończyć zabicie skonfundowanych, adoptowalnych zwierząt wokół światowych schronisk. Jeśli masz wskazówkę na Lindsay, możesz dotrzeć do niej w Lindsay@thatmutt.com.

Uzyskaj biuletyn Mutta w skrzynce odbiorczej:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *