opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Korzyści płynące z pielęgnacji psa lub kota

Korzyści płynące z pielęgnacji psa lub kota

Dodaj przyciski udostępniania do FacebookFacebookFacebookshare do TwitterTwitterTwittershare do PinterestpinterestShare to Moreaddthisre3

Podczas gdy pielęgnacja naszych psów i kotów jest zazwyczaj uważana za wizytę kosmetyczną odwoławczych dla psów i kotów z długimi włosami, regularne pielęgnacja nawet krótkich rodzinnych zwierząt rodzinnych może odgrywać rolę zarówno w zdrowiu emocjonalnym, jak i fizycznym. Jednym z o wiele bardziej powszechnych zaburzeń w codziennej praktyce weterynaryjnej są zwierzęta rodzinne o różnych alergiach skóry i swędzenie, które są zwykle drugorzędne w przypadku alergenów kontaktowych, w tym roztoczy pyłu, pleśni, pyłków, traw, drzew i łupieżu.

Poprzez regularne szczotkowanie i czesanie, szczególnie po wejściu z zewnątrz, ale alergeny można zmniejszyć, a tym samym zmniejszając reakcje alergiczne u wrażliwych zwierząt. Okresowe kąpiele mogą również pomóc w ograniczeniu tych niechcianych alergenów kontaktowych. Regularne czesanie za pomocą pcheł może również pomóc w odkryciu skuteczności lub potrzeby lepszego programu kontroli pcheł.

Jeśli wykryto pchły pcheł lub pchły na żywo, opiekun zwierząt może przeglądać ze swoim weterynarzem, które mogą być wskazane, w tym opcje takie jak Frontline Plus lub Advantage II. Regularne pielęgnacja jest również wyjątkowym czasem na zwiększone połączenie związane z towarzyszem zwierząt. Na wolności zarówno psy, jak i koty często się wzajemnie wzajemnie się pielęgnowują, a wiele rodzinnych zwierząt czerpią przyjemność z ich czyszczenia i szczotkowania przez ich opiekunów zwierząt w podobny sposób.

Regularne przycinanie paznokci Twojego zwierzaka może zmniejszyć te niechciane zadrapania, a nawet przenoszenie chorób z rodzinnych zwierząt domowych, szczególnie widoczne z naszymi kotami. Utrzymywanie paznokci krótkich i tępych, zwłaszcza miniatury znane jako Dewclaws, zazwyczaj zatrzymują urazy i dzielenie, krwawiące paznokcie, w tym kolejne kosztowne wizyty na pogotowiu.

Skóra i płaszcz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *