opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Daisy naczynia o kotach

Daisy naczynia o kotach

Dodaj udostępnianie przycisków do FacebookFacebookFacebookshare do TwitterTwitterTwittershare do PinterestpinterestShare to Moreaddthisre4

Dzisiaj omówię jeden z moich niezwykle preferowanych tematów: jedzenie! Oprócz dokładniej, jaki rodzaj jedzenia jest najlepszy dla kotów, kotów w puszkach lub krokietu?

Po pierwsze, kilka fascynujących faktów na temat kotów. Koty są obowiązkowymi mięsożercami, a także muszą jeść dietę na bazę mięsa. Nasi przodkowie byli pustynnymi zwierzętami, które zjadły ofiarę jak myszy, jaszczurki, ptaki, a także owady. Ponieważ my, koty, zostały zaprojektowane, aby uzyskać większość naszej wody z ofiary, którą jemy, nie mamy wyjątkowo wysokiego napędu.

Pozwól mi założyć kapelusz szefa kuchni, a także porozmawiam o kilku różnicach między kotem w puszkach, a także krokami. Konsek w puszkach wynosi zwykle około 75% wody, która jest bardzo zbliżona do materiału wilgoci w naszej naturalnej ofiary. W drugiej łapie suchy krokiet ma tylko około 10% zawartości wody. Mimo że koty, które jedzą dietę na suchą żywność, wypiją więcej wody, aby zrekompensować, ich spożycie wody ze wszystkich źródeł zwykle będzie mniej niż kot, który zjada dietę mokrej. Wiele kotów, które jedzą wyłącznie suchą krokiet, może być w nieco odwodnionym, określa przez cały czas!

Koty, które nie otrzymują wystarczającego spożycia płynu, mogą mieć zwiększone niebezpieczeństwo problemów z dróg moczowych. Kiedy byłem młodszy, a także zjadłem przede wszystkim suchą żywność, ustaliłem kamienie pęcherza szczawianowego, a także musiałem usunięcie kamieni. To nie była zabawa!

Właśnie tutaj mam talerz ze krokami, a także talerz smacznego jedzenia w puszkach. Po dokładnym zbadaniu ich obojga wybieram… ​​puszone jedzenie!

Dla różnorodności Harley, a także naprawdę jem plan diety surowej około 5 dni w tygodniu, a także jedzenie w puszkach przez pozostałe dwa dni. Obracamy się między świetnymi ofertami różnych źródeł białka, takich jak kurczak, królik, kaczka, żubra, ryby, a także dziczyzna.

Niektórzy uważają, że koty wymagają jedzenia chrupiącego jedzenia, aby utrzymać nasze zęby w czystości. Krzynie ma zęby drapieżnika: spiczaste psie zęby, a także zabijają ofiarę, podczas gdy ostre zęby trzonowe ścinają, a także kroję mięso. Nasze zęby nie były zaprojektowane do żucia lub szlifowania jedzenia. Sucha jedzenie tak naprawdę nie czyści zębów, a także wiele kotów naprawdę połyka kawałki krokiety. Niezależnie od tego, który plan diety wybierzesz, najlepszą metodą zapewnienia doskonałego zdrowia i dobrego samopoczucia jest rutynowe szczotkowanie z pastą do zębów sformułowaną dla zwierząt domowych, a także rutynowe weterynaryjne czyszczenia dentystyczne.

Mam nadzieję, że dostarczy ci to jedzenie do przemyślenia. Istnieje wiele czynników, o których musisz pomyśleć, wybierając najlepsze jedzenie dla własnego kota, w tym: koszt, wygoda, styl życia, a także preferencje twojego kota, żeby wymienić tylko kilka. Smacznego!

Jaki rodzaj kotów wolisz?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *