opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets Dlaczego nie chciałem szczeniaka

Dlaczego nie chciałem szczeniaka

Uwaga: Julia Thomson jest regularnym przyczyną tego kundla. Sprawdź jej blog w domu na 129 akrach, gdzie pisze o życiu country i remoncie DIY.

Kto lubi czytać o Remy do dołączenia do rodziny Thatmutt?

Muszę podać Lindsayowi mnóstwo raportu kredytowego za to, że jest tak otwarty i prawdziwy na temat wzlotów i upadków szczeniąt.

Kiedy szukaliśmy psa, aby dodać do naszej rodziny, wiedziałem w 100%, że nie chcę szczeniaka. Wszystkie moje poszukiwania Petfinder dotyczyły młodych lub dorosłych psów.

Dlaczego nie chciałem szczeniaka

1. Poziom energii.

Moim pierwszym powodem wyboru dorosłego psa był poziom energii. Byliśmy zobowiązani do wykonywania naszych psich ćwiczeń (i mieszkając na farmie, mamy wiele możliwości ćwiczeń), ale jesteśmy niskim kluczem, dorosłym gospodarstwem domowym.

Chcieliśmy psa, który mógłby być z nami w gospodarstwie, gdy pracowaliśmy, nie potrzebując naszej niepodzielnej uwagi każdej minuty (oczekiwano przerwy na zarysowania, powiększenia lub pobieranie). A pod koniec dnia, kiedy praca jest wykonywana, chcieliśmy psa, który był zadowolony z tego, że oglądaliśmy telewizję.

Nie byłem pewien, czy dostaniemy to ze szczeniakiem – przynajmniej na początku.

2. Szkolenie.

Moim drugim powodem wyboru dorosłego psa było trening. To mój pierwszy pies. Nie byłem pewny swojej zdolności do trenowania szczeniaka kompetentnie. Miałem nadzieję, że z dorosłym psem miał już podstawowe posłuszeństwo i byłby prawie złamany w domu.

Znów byliśmy zaangażowani w pracę z naszym psami i mieliśmy w kolejce zajęcia szkoleniowe, ale nie byłem pewien, czy będę w stanie poradzić sobie z pustą tablicą, taką jak Remy.

Kiedy Baxter nas martwił, był całkowicie załamany i miał podstawowe umiejętności posłuszeństwa, których szukaliśmy. Nadal było nad tym, czy było o wiele więcej posłuszeństwa, czy opanowanie niektórych sztuczek, więc mieliśmy okazję trenować – i jak mówi Lindsay, trening jest w toku.

Prawdopodobnie wiele istotnej jakości Baxtera jest to, że idealnie pasuje do nas pod względem poziomu energii.

Koleś to niska energia. I sugeruję nisko.

Uwielbia swoje spacery i może biec jak chart, gdy robimy zoomies na podwórku, ale jego domyślna pozycja jest pozioma. W Baxter znaleźliśmy dla nas idealny pies.

Zobacz post: głębokie przemyślenia na temat majsterkowania od psa

Nie wykluczałem całkowicie szczeniąt. Któregoś dnia może być najlepiej pasujący do naszej rodziny. Jednak czytanie o przygodach Lindsay z Remy (absolutnie nie miałem pojęcia wieczornego szaleństwa.

Lindsay bardzo dobrze podkreśla, że ​​ludzie powinni robić to, co jest najlepsze dla siebie i swoich psów, czy to szkolenia, karmienia, adopcyjne, czy kupują.

I myślę, że to dobre wskazówki, aby zastosować się do wyboru tego, jakiego rodzaju psów też można uzyskać. znać siebie. Bądź rozsądny w kwestii tego, do czego możesz się zobowiązać. Bądź prawdomówny, jakiego rodzaju życia prowadzisz i staraj się znaleźć dla Ciebie najlepszy pies.

Ty i twój pies będziecie z tego szczęśliwsi.

Jakie cechy są dla ciebie wiele niezbędnych dla psa?

Czy ktoś jeszcze podziela moje wahanie przed wychowaniem szczeniaka?

Przeczytaj znacznie więcej postów Julii:

Jak trenować ps

Ciche piskliwe zabawki dla psów

Wskazówki dotyczące remontu domu, jeśli masz psa

Zarejestruj się, aby otrzymać sugestie szkoleniowe Mutta i wiele więcej w moim (prawie) codziennym biuletynie:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *