opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets Zrozumienie, dlaczego choroby epizooticzne są ważne dla groomerów

Zrozumienie, dlaczego choroby epizooticzne są ważne dla groomerów

autorstwa Dr. Michaela Flecka DVM
5 listopada 2013

Według Center for Disease Control (CDC) co roku w Stanach Zjednoczonych rozpoznaje się 300 000 przypadków boreliozy. Liczba ta stanowi wzrost dziesięciu razy liczby zgłoszonych wcześniej przez agencję rządową. Większość z tych przypadków zdiagnozowano w 13 stanach, głównie na północno -wschodnim i górnym Środkowym Zachodzie. Ponadto laboratorium przedpokojowe, godny uwagi zakład testowania patologii krwi i tkanek, poinformowało, że do ośmiu procent osób i zwierząt domowych na Florydzie jest zarażone Giardia, pasożytem jelit. Żadna część kraju nie jest odporna na choroby epizootyczne.

Dlaczego te informacje są ważne dla profesjonalnego groomera? Ponieważ zarówno borelioza, jak i Giardia są przykładami chorób epizootycznych lub chorób przekazujących między PET a człowiekiem. Choroba boreliozy jest przenoszona przez kleszcze i Giardię przez bezpośredni kontakt z osobnikami (zwierzętami domowymi lub mężczyzną) zrzucającym pasożyt. Jako profesjonalny groomer, zdrowie i zdrowie pracowników, zwierzaki Twojego klienta i Twoja firma mogą być zagrożone.

Aby zwalczyć te problemy zdrowotne i zachować uczciwość i reputację twojego salonu pielęgnacyjnego, profesjonalista musi podjąć lepsze środki ostrożności w zakresie radzenia sobie ze zwierzętami codziennie dla ich doświadczenia w pielęgnacji. Ustanowić politykę spa i przeszkoć personel, aby poświęcili kilka minut i zadaj właścicielowi zwierzaka kilka prostych pytań, zanim przyznaje się do zwierzaka do placówki pielęgnacyjnej. Pytania powinny obejmować (1), czy twój zwierzak czuł się dobrze? (2) Czy widziałeś pchły lub kleszcze na zwierzaku? i (3) Czy zwierzak miał luźne stolce? Jeśli obecne są luźne stolce lub biegunka, zwierzaka prawdopodobnie nie powinno być przygotowane tego dnia. Możesz polecać natychmiastową uwagę weterynaryjnej na klienta i wyjaśnić przesuwkę, która może pomóc ich zwierzątowi uniknąć stresu.

Ponieważ zarówno ty, jak i twoi klienci masz ograniczenia czasowe, szczególnie w godzinach porannych, możesz chcieć, aby wszyscy twoi klienci podpisali autoryzację, co pozwala administrować tabletem CapStar i nadać swoim zwierzętom naturalny szampon oparty na składnikach i kleszczy Oczywiście wymienione odpowiednie dodatkowe opłaty.

Ponadto, przed przekształceniem psa lub kota i zainicjowaniem procesu pielęgnacji, niezwykle ważne jest śledzenie własnej oceny skóry i regionu okołoporodowego pod kątem obecności pcheł, kleszczy i luźnych stołków. Jeśli pchły i/lub kleszcze są obecne na zwierzaku, zarażone zwierzak powinno być umieszczone osobno od innych stajennych na cały dzień, a izolowany obszar obudowy musi być dezynfekowany i leczony w celu wyeliminowania wszystkich pcheł i/lub kleszczy pozostawionych po nim pielęgnacja. Co więcej, nie zapomnij również leczyć strefę kąpielową. Wreszcie, przed wydaniem zwierzaka, obszerna dyskusja z właścicielem zwierząt powinna obejmować kontrolę zarządzania owadami zarówno dla środowiska zwierzaka, jak i dla zwierząt domowych (dom, samochód i podwórko).

Zarówno borelioza, jak i Giardia mogą być niebezpiecznymi chorobami, jeśli są niewykryte i nieleczone. Te dwie choroby reprezentują jedynie niewielką liczbę epizootycznych chorób, o których musi być świadomy.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat i inne, zarejestruj się na seminarium internetowe My Meetings w październiku na stronie www.epi-pet.com lub dzwoniąc pod numer 866-204-0002. Frekwencja opiera się na podstawie pierwszej serwisu.

Michael C. Fleck, DVM jest dyrektorem Animal Medical Center of Bradenton na Florydzie. Jest prezydentem Epi-Pet, tworząc produkty do zabiegu skóry i czyszczenie uszu. Jest dziennikarzem i wykładowcą, specjalizującym się w problemach ze skórą zwierząt domowych.

Całkowity

3

Akcje

3

0

0

0

0

Reklamy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *