opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Cats & Shampoo: Wiesz, co jest w butelce

Cats & Shampoo: Wiesz, co jest w butelce

autorstwa Kim Raisanen
2 października 2017
W dawnych czasach amerykańscy pielęgnowani używali mydła Dawn Dish, szamponu dla niemowląt Johnsona, goopa, alkoholu i innych niezdrowych składników na kotach. Na szczęście przeszliśmy długą drogę, a producenci szamponu podeszli do płyty i opracowali dla nas bezpieczniejsze alternatywy.

Teraz, gdy koty mają produkty, które zostały dla nich specjalnie opracowane, zachowajmy je oddzielnie od produktów do mycia psów! Lepiej jest pomylić ostrożność i unikać katastrofy, nieumyślnie używając psiego produktu na kota. Istnieją szampony i inne produkty pielęgnacyjne, które są toksyczne, aw niektórych przypadkach, śmiertelne, jeśli są stosowane na kotach, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, co jest w butelce.

Koty są bardzo wrażliwymi istotami, a stosowanie niewłaściwego rodzaju szamponu może powodować problemy dermatologiczne, wypadanie włosów i możliwe zatrucie. Podobnie jak miejscowe zapobieganie pcheł, powinieneś przeczytać etykiety i poznać swoje składniki.

Nie używaj szamponów, które zawierają którykolwiek z następujących składników:
Reklamy

Fenol: Można to znaleźć w szamponie smoły węglowej, szamponach keratolitycznych i szamponie, które zawierają 3% heksachlorofen. Fenol jest bardzo szybko wchłaniany w przewodzie pokarmowym. Uszkodzenie nerek i wątroby mogą wystąpić w ciągu 12–24 godzin po ekspozycji.

Piretryny: Ta grupa jest naturalnie występującymi związkami pochodzącymi z rośliny chryzantemu. Związki te są składnikami owadobójczymi w Pyrethrum. Brzmią jednak wystarczająco nieszkodliwa, aby pomóc im ustabilizować i zwiększyć ich skuteczność przeciwko pchom i kleszkom, producenci dodają potencjalnie trujące chemikalia, takie jak butled piperonylu, sezamex i piperonylo -cylonen do pyreretryn, co niestety zwiększa ich poziom toksyczności. Mimo że ta grupa jest naturalnie, niekoniecznie wskazuje, że jest bezpieczna do stosowania na kotach.

Pyrergroids: Jest to grupa syntetycznych pochodnych naturalnych piretryn. Permetryna, fenotryna i etofenprox. Trzymaj się z dala od szamponów zawierających te składniki.

Permenthrin: Jest to syntetyczna pochodna piretryn. Istnieją szampony i inne produkty, w tym permetryna, które są sprzedawane jako „bezpieczne do stosowania na kotach”. Jeśli zdecydujesz, że chcesz ryzykować użycie tego składnika, upewnij się, że szampon lub produkt nie zawiera więcej niż 0,1%. Permetryna jest toksyczna dla kotów w wyższych stężeniach. Dlatego pamiętaj, że na rynku dostępne są produkty bez recepty, które obejmują stężenia 45% – 60% permetryny.

D-Limonen i Linalool: Te składniki są „naturalne” i mogą być „organicznymi” substancjami pochodzącymi z skórki owoców cytrusowych. D-Limonen i Linalool to ekstrakty cytrusowe, które są zwykle stosowane w szamponach, dipach i aerozole do kontroli pcheł. D-Limonen to ciecz, który ma zapach cytrynowy. Jest to również główny składnik olejków cytrusowych, takich jak grejpfrut, wapno, mandaryna, cytryna i pomarańczowy. Pamiętaj, że produkty naturalne i ekologiczne niekoniecznie są bezpieczne do stosowania na kotach.

Na rynku znajdują się bezpieczne szampony, w tym skupienie się na kotach według sezonów pokazowych, Nature’s Specialties i Davis MFG., Żeby wymienić tylko kilka. Powinieneś znać swoje składniki. Zanim kupisz coś, co można użyć na kotach lub w pobliżu, konieczne jest znanie ich dokładnego wskaźnika rozcieńczenia i jak długo pozwalasz produktowi namoczyć kota. Zawsze wiem dokładnie, co wkładasz na kota. Nie mogę tego wystarczająco wyrazić.

Istnieją szampony lecznicze dostępne tylko przez weterynarzy. Użyj tych szamponów dokładnie zgodnie z przepisami na etykietach. Jeśli zaleca się szampon, aby siedzieć na kota przez 5 minut, nie zostawiaj go na 10. Zdrowy rozsądek, prawda?

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że nasz rząd federalny nie wymaga od producentów szamponu dla zwierząt domowych wymienienia składników na swoich etykietach. Niewiarygodne, prawda? Na szczęście wiele szanowanych firm ujawnia składniki używane w swoich produktach. Chcą, abyś znał użyte składniki, ponieważ jest to ich marka i są z tego zadowoleni. Mając to na uwadze, uważaj na każdy szampon dla zwierząt, który nie wymienia składników.

Chciałbym ustalić tutaj historię, lista składników nie jest taka sama jak formuła (przepis) dla szamponu. Dlatego nie ma racjonalnego powodu, aby firma była tajemnicza, pomijając składniki używane do sformułowania swojego produktu. Każdy szampon na rynku ma swój własny przepis, w ten sposób firmy odróżniają się od innych producentów. Powiem to jeszcze raz, po prostu zachowaj ostrożność, używając nieznanych składników zarówno u psów, jak i kotów.

Ponadto, tylko dlatego, że szampon jest sprzedawany w kierunku kotów, a słowa „ekologiczne i naturalne” są używane na etykiecie, niekoniecznie sugerują, że można go bezpiecznie używać. To samo dotyczy psów. Poważnie zalecam, abyś dobrze poinformował się o składnikach we wszystkich używanych produktach.

Pielężenie dla kotów rozwinęło się w ciągu ostatnich 15 lat, co daje nam mnóstwo łatwych do uzyskania produktów CAT, bezpiecznych szamponów inull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *