Czy psy marzą?

Uwaga: podziękuj ci dr Susan Wright za podzielenie się swoim zrozumieniem psów i marzeniem.

Wszyscy widzieliśmy, jak nasze psy drgają, yelp, a także wiosłowują nogami podczas śpiącego. Zwykle mamy chichot, a także wyobrażamy sobie, że marzy o ściganiu królików z polami. Czy psy w rzeczywistości mają sny? Czy mają koszmary? Podobnie jak, jeśli tak, czy musisz je obudzić?

Możesz być zainteresowany zrozumieniem, że wzorce snu twojego psa nie są bardzo inaczej niż twoje.

Nasze psy doświadczają dwóch rodzajów snu, a także bez pytania, o których już o nich słyszałeś: Sen (szybki ruch oka), a także sen bez remont. Sen niezwiązany z REM odbywa się w czasie snu twojego psa. To jest scena, w której jego umysł jest zrelaksowany, jednak jego ciało wciąż ma ton masowy mięśni.

Sen REM to głęboki sen, podczas którego następuje sen. Mimo że twój pies domowy głęboko śpi, badania fal mózgowych pokazują, że jego mózg jest tak samo aktywny, jak wtedy, gdy się nie śpi.

Jego ciało jest bardzo wyrzucone (prawie sparaliżowane) w snu REM, aby powstrzymać go przed spaniem lub w inny sposób odgrywanie marzeń.

Psy spędzają tylko około 10 procent czasu snu w snu REM, czyli około połowy czasu, w którym ludzie spędzają w Sen REM – jednak podobnie śpią o wiele więcej czasu, więc kończymy koszty dokładnie takiej samej ilości czas w krainie snów.

Teraz wracając do tematu marzeń. Etapem snu REM jest wtedy, gdy zobaczysz migoczące powieki psa, gdy jego oczy szybko się cofają, a także.

Może również machać ogonem, podnieść stopy, warcze lub krzyczą podczas tego etapu snu. Wielu weterynarzy zgadza się, że jest w stanie uwierzyć, że twój pies marzy, gdy to robi, ponieważ jest to dokładnie ten sam rodzaj aktywności, który marzy, gdy ludzie marzą.

Czy psy mogą mieć koszmary?

Jest to również uczciwe założenie, że jeśli twój pies może marzyć, jest on również w stanie mieć koszmary, szczególnie po doświadczeniu walki lub innym przerażającym wydarzeniu. Jeśli on głęboko śpi, a także zauważasz, że jego oczy drgają, co musisz zrobić?

Najlepsze zalecenia to pozostawienie go. Nie proponujemy próby go obudzić! Prawdopodobnie będzie zaskoczony, gdy obudził się ze snu REM, a także może się na ciebie zatrzasnąć. Pozwól mu delikatnie wyjść ze snu, a także nie spieszy się z nim. Szybki uspokajający Pat jest wszystkim, czego wymaga uznanie, że to wszystko było tylko sen.

Zaburzenia snu psa

Psy mogą również doświadczać dokładnie tych samych zaburzeń snu, które zdarzają się u ludzi. Mogą mieć narkolepsję, gdzie są nadmiernie senni w ciągu dnia. Podobnie jak ludzie, leczenie narkolepsji jest trafione, a także Miss. Weterynarze nie byli w stanie odkryć niezawodnej opcji problemu.

Udokumentowano również sytuacje psów cierpiących na bezdech senny. Buldogi, mopsy, a także inne rasy z krótkim nosem są o wiele bardziej podatne na ten stan, ponieważ kształt ich twarzy. Otyłość jest również niebezpiecznym aspektem bezdechu sennego.

Starsze psy często mają dokładnie takie same problemy ze snem jak starsi dorośli. Demencja, zapalenie stawów, a także inne związane z wiekiem warunki zdrowia i dobrego samopoczucia mogą powstrzymać psa dla zwierząt domowych przed snem, którego potrzebuje. Z drugiej strony niedoceniany tarczyca może spowodować, że Twój pies może spać również dużo. Wymagasz pomocy weterynarza, aby odpowiednio poradzić sobie z tymi zaburzeniami.

To, ile snu potrzebuje Twój pies, zależy jego wiek, rasa, poziom aktywności, a nawet jego właściciela. Wymagania szczeniąt około 16 do 18 godzin snu dziennie (podobnie jak ludzkie dzieci!).

Wymagania dorosłego psa są wyższe niż typowe, jeśli jego dni są niezwykle aktywne. Czasami psy po prostu nie mają wystarczającej ilości snu, a także znowu, jest to podobne do nas.

Głód, hałaśliwa śpiąca atmosfera, a także niespokojny obszar do spania, wpłynie dokładnie, ile snu dostaje Twój pies. Ale wiele dorosłych psów będzie spać około 14 godzin dziennie, jeśli podniosłeś wszystkie drzemki.

Ile śpi twój szczeniak, a także zauważasz, że marzy?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *