opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets Czy twój kot jest pionowym siuserem?

Czy twój kot jest pionowym siuserem?

Ten publikacja składa się z niektórych linków partnerskich*

Radzenie sobie z kotem, który sikał poza kuwetyką, jest jednym z najbardziej zniechęcających problemów, z którymi można się zająć kotami. Wcześniej uczestniczyliśmy w różnych powodach, dla których koty pozbywają się poza kuwetą, w tym niechęć do kuwety, oznakowanie moczu, problemy hormonalne, a także problemy medyczne. Dzisiaj chciałbym zająć się mniej powszechnym, jednak zniechęcającą wersją zachowania w kuwecie: koty, które sikują na stojąco, lub pionowe siuse, jak lubię zadzwonić do nich.

Różnica między sikaniem pionowym i rozpylaniem

Spryskiwanie nie należy mylić z pionowym sikaniem. Niektóre koty, zarówno męskie, jak i żeńskie, oddają mocz wewnątrz kuwety albo stojące, albo zaczną oddawać mocz w przysiadzie, a potem powoli wstać po zakończeniu. Podsumowując, że kobiety również to robią-mamy własnego Pee-er z Ruby.

Z drugiej strony opryskiwanie jest zachowaniem terytorialnym. Koty, które rozpylają się w pozycji pionowej, a także składają niewielką ilość moczu na pionowych powierzchniach. Mimo że zarówno męskie, jak i żeńskie koty rozprysnią, nawyki są widoczne głównie u nieenimionych kotów męskich, a także występują znacznie częściej w wielu gospodarstwach domowych, chociaż nawet jeden kot może spryskiwać.

Anatomia pionowego siusiu

Po tym, jak przyjęłem Ruby, nie mogłem zrozumieć, dlaczego często za kuwetą była niewielka ilość moczu. Biorąc pod uwagę, że pudełko jest umieszczone w kącie o ścianę, zrozumiałem, że nie mogłaby przykucnąć tam, więc jak dokładnie mocz wylądował poza pudełkiem? Po kilku dniach zdziwienia, na koniec złapałem ją w akcie.

Zaczęła kucać, a także sikać poziomo, choć powoli i powoli zwiększała się, a także poruszała jej tylny koniec przez cały czas sikania. Typowa kuweta rozmiaru nie była wystarczająca, aby składać się z moczu.

I tak zaczęło się przeglądanie najlepszej kuwety.

Przeglądaj najlepszą kuweta

Nie lubię zakrytych pudełek. Wiele kotów też ich nie lubi. Nie lubią nie widzieć podczas prowadzenia działalności. Jeśli zadaszone pudełka nie są natychmiast zgarnięte po tym, jak koci coś w nich w nich, smród koncentruje się w pudełku (pomyśl o zadaszonej kuwecie jako o kotach równoważnym porcie-a-potty). Podobnie lubię widzieć, co robią moje koty, gdy korzystają z pudełka. Niektóre problemy zdrowotne i dobrego samopoczucia najpierw przejawiają się w nietypowych nawykach w kuwecie, takie jak napięcie.

Kilku dobrych przyjaciół zasugerowało, że dostaję dużą gumę lub zdejmij plastikowy pojemnik do przechowywania z wysokimi stronami, a także wycinał otwór z jednej strony, który jest wystarczający, aby koty mogły szybko wejść i wyjść. Może to działać dobrze, jednak również wygląda na brzydko. Podczas gdy moje kuwety nie są centrum mojego wystroju, znajdują się w dość widocznych obszarach (nie wierzę w ukrywanie ich w ciemnym kącie), więc pragnąłem czegoś, co przynajmniej było nieco przyjemne dla oka.

Na rynku znajduje się wiele wysokich, odkrytych kuwetów, a także próbowałem wielu z nich. Wiele z 90% czasu. Pozostałe 10% przypadków zajmowałem się czyszczeniem moczu, który rozlał się nad krawędzi pudełka. Oba moje kuwety siedzą na dywanie, więc nie było to zabawne. Na szczęście środek sprzątający oparty na enzymie przeciw Iki, którego używam od wielu lat, całkowicie eliminuje plamy moczu, a także zapachy, nawet na (biały!) Dywan. Aby uzyskać dodatkowe ubezpieczenie, umieściłem pod pudełkami matę ściółki drymate. Teraz wszystko, co musiałem zrobić, gdy rozlanie to wrzucić matę do pralki, jednak wciąż martwiłem się, że jakiś mocz przemierzył matę na dywan.

NVR Miss

Na szczęście znalazłem NVR Miss Litter Box około roku po tym, jak objąłem Ruby. W tym czasie było to największe pudełko na rynku, a także uważam, że nadal jest.

To pudełko jest tym, czym musi być kuweta. To jest przestronne. Ma strategicznie pozycjonowane wejście przyjazne dla kotów, które ułatwia nawet dla starszych kotów, a także z pudełka. Styl twórczy (niewielki występ naprzeciwko wejścia) dostarcza wskazówkę dla kotów do wyrównania się wzdłuż, więc nie będziesz musiał martwić się o wyjście z pudełka moczu przy niskim wejściu. Boki są wystarczające nawet dla Miss Ruby, a także jej pionowych wizerujących wirujących.

Podczas gdy bardziej martwiłem się rozlaniem moczu, jeszcze jedną wielką zaletą wysokich stron jest to, że podobnie trzyma ściółkę w pudełku. Ruby, a także Allegra to kickery ściółki, a oboje stają się dość energiczni, gdy dotyczy pokrycia tego, co produkują. To pudełko ograniczyło ten problem do minimum. Jeszcze jeden plus jest to, że gładka powierzchnia umożliwia kępy ściółki szybkie zwolnienie ze ścian pudełka – coś, co nie było sytuacją z kilkoma innymi pudełkami, gdzie PAnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *