opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Kontrolowanie nadmiernego szczekania

Kontrolowanie nadmiernego szczekania

Dodaj przyciski udostępnianiaShare do FacebookFacebookFacebookshare do TwitterTwitterTwitterShare do PinterestpinterestSthare to MoreadDthisre2

Psy mogą szczekać z wielu powodów. Szarowanie może być spowodowane problemami terytorialnymi skierowanymi do innych zwierząt lub ludzi. Frustracja lub niepokój mogą powodować nadmierne szczekanie, a problemy zdrowotne medyczne mogą również przyczynić się do szczekania u psów.

Konieczne jest spotkanie z szczeniakami, aby było jak najwięcej nowych ludzi i sytuacji. Właściwe szkolenie z dobrym trenerem jest niezbędne do uniknięcia niechcianego szczekania. Trening skrzyń z szczeniąt może zmniejszyć lęk psów, gdy zostaną same. Zakup lub przyjęcie drugiego psa może zmniejszyć wokalizację lęku i napięcia.

Niektóre psy również szczekają, aby zwiększyć uwagę. Niezbędne jest, aby nigdy nie nagradzać szczekania żadną uwagą, zabawą, jedzeniem lub przywiązaniem. Szkolenie psa do cichego polecenia może być bardzo pomocne w kontrolowaniu niepożądanego szczekania. Polecam najpierw użycie bodźca, który spowoduje szczekę psów, a następnie połączy go z poleceniem „kory”. Psy, które szczekają na dowództwie, można następnie nauczyć się wyłączenia szczekania, usuwając bodziec, a następnie powiedzenie „cichej” lub „cichej” tuż przed tym, jak szczeka się zniknie.

Zawsze daj nagrodę, gdy tylko twój pies będzie cicho. Inną metodą uciszenia i tak już szczekającego psa jest umieszczenie uczty przy nosie szczekającego zwierzaka. Wiele psów natychmiast przestanie szczekać, by wąchać ucztę. Jednocześnie użyj słowa „cichy” lub „cicho”, a następnie chwal go i daj mu ucztę. Po powtarzaniu wiele razy, mam nadzieję, że powstrzyma to niechciane zachowanie. Zdalne smycze i kantarki można również wykorzystać do zakłócenia szczekania. Delikatnie wciągnij smycz, aby zamknąć usta psa, i zbież się z werbalnym dowództwem ciszy. Ciche zachowanie można następnie wzmocnić, uwalniając usta, a następnie podając wzmacniacz, taki jak pochwała lub jedzenie, jeśli piech pozostanie cicho.

W książce opisano kilka fantastycznych ćwiczeń „Jak skłonić swojego psiego do robienia tego, co chcesz” Warrena Ecksteina. Jest to bardzo pomocna książka szkoleniowa, którą polecam wszystkim moim klientom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *