opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Pomaganie seniorom dbanie o ich psy

Pomaganie seniorom dbanie o ich psy

w przynośnie wielu korzyści dla seniorów. Oferują towarzystwo, a także zmniejszają poczucie samotności. Zwiększają interakcję społeczną. a także osoby z psami są znacznie bardziej aktywni.

Jednak niektórzy seniorzy mogą stawić czoła poważnym wyzwaniom w opiece nad psami. Mogą napotkać problemy związane z zdrowiem i samopoczuciem, które wpływają na ich zdolność do zabrania psów na spacer. Finansowo mogą odkryć, że jest trudne zapłacenie za potrzeby swojego psa. Lub mogą nie być w stanie prowadzić wizyt u weterynarza lub groomera trudnego.

Mimo to korzyści płynące z posiadania psów przeważają nad wyzwaniami, więc odkrycie sposobów wspierania seniorów z ich psami jest niezwykle ważne.

Pomaganie seniorom dbanie o swoje psy

Elderdog to kanadyjska zarejestrowana organizacja charytatywna, której celem jest pomoc seniorów w utrzymaniu własnych psów we własnych domach poprzez dostarczanie dodatkowego wsparcia, a także potrzebnej opieki. Zobacz ich stronę internetową tutaj.

Sue Wilson prowadzi rozdział Elderdog – lub Pawd – w Guelph, Ontario. Wyjaśnia: „Pewnego dnia wierzyłem o to, jak mój psów musiał wyjść, a także pomyślałem:„ Jak to będzie, gdy będę starszy? ” To sprawiło, że wierzyłem o starszych ludzi w mojej okolicy, a także dokładnie, jak mogę im pomóc z ich psami. Kilka tygodni później odkryłem Elderdog. ”

Elderdog został założony przez Ardra Cole, profesor edukacji na instalacji Uniwersytetu Saint Vincent w Halifax. Badania Cole’a dotyczące opieki, a także choroby Alzheimera doprowadziły do ​​ustanowienia Elderdog Canada.

Wolontariusze lubią podejmować działania prawne przeciwko seniorom w wykonywaniu psów, dostarczanie karmy dla zwierząt domowych, pielęgnacji, transportu, a także od weterynarza lub groomera, a także krótkoterminowej opieki podczas hospitalizacji.

Usługi Elderdoga są również oferowane w nagłych wypadkach, które pomagają złagodzić napięcie, a także troskę o seniorów, a także ich rodzin.

Sue opisuje jednego klienta, który nie ma gospodarstwa domowego, aby jej pomóc, a także ma poważne wyzwania zdrowotne i dobrego samopoczucia. „Nie pozwoliła sobie na przyjęcie do placówki medycznej, ponieważ nie ma nikogo, kto mógłby zająć się swoim psem. Teraz, gdy jest związana z Elderdogem, ma nas jako kopię zapasową. Obawy, kto zaopiekuje się jej psami, był ogromnym obciążeniem psychicznym. ”

Wszystkie usługi Elderdoga są dostarczane przez wolontariuszy, a także są całkowicie bezpłatne dla seniorów. (Informacje na temat wolontariatu są oferowane na ich stronie internetowej).

Co robią wolontariusze

Wolontariusze również pomogą wspierać lub adoptować psy. W okolicznościach, w których senior musi zapewnić swojego psa, Elderdog pomaga w remoncie.

Organizacja starannie współpracuje z humanitarnymi społeczeństwami, a także z innymi organizacjami wolontariuszami w obszarach, w których służy. W ubiegłym roku Elderdog zrewidował znacznie ponad 300 starszych psów w Kanadzie. Wiele z tych psów zostało zrezygnowanych od jednego starszego mieszkańca do drugiego, a Ezdou -Village of Wolontariuszy i pomocnikami.

Podczas gdy w wielu społecznościach organizacje koncentrują się na pomaganiu starszym ludziom w objęciu psów, Elderdog koncentruje się również na ciągłym wsparciu, aby pomóc seniorom dbać o ich psy. Podejmij postępowanie prawne przeciwko zachęcaniu seniorów do poszukiwania organizacji na ich regionalnych obszarach.

Zachęca również ludzi do kontaktu z osobami starszymi, a także krewnymi, a także oferując pomoc w swoich psach. „Najlepszą rzeczą do zrobienia jest zapytanie, czy możesz pomóc. To praktyczne, aby być szczególnym na temat tego, co oferujesz. Zamiast pytać „Czy wymagasz jakiejkolwiek pomocy?” Zapytaj „Czy mogę zabrać twojego psa na spacer?”. Zwłaszcza, gdy wybieramy się na zimę, to wsparcie może być niezwykle doceniane ”.

Sue co tydzień otrzymuje różne zapytania od seniorów, ich rodzin, a nawet placówek opieki, poszukujących wsparcia dla seniorów, a także ich psów. Wymóg jest jednak świetny, podobnie jak korzyści dla seniorów, psów, a także wolontariuszy, którzy im pomagają.

Czy masz grupę taką jak Elderdog, pomagając seniorom dbać o swoje psy w Twojej okolicy?

Czy kiedykolwiek miałeś trudności z opieką nad swoim psem?

Czy pomagasz jakimkolwiek osobom starszym lub gospodarstwom domowym w ich psach?

Zrozumiemy w komentarzach!

Aby odkryć znacznie więcej o Elderdog, sprawdź stronę internetową lub te artykuły.

Buddy znajduje nowy dom

Wolontariusze pomagają starsi o opiekę nad swoim psem

Powiązane posty:

Co robi pień terapii?

Julia Thomson is a blogger at Home on 129 Acres where she writes about her adventures of country living as well as diy renovating. She as well as her household online on a 129-acreFarm w Ontario, Kanada. Zastosuj się na Julii na Instagramie tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *