opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Traktowanie biegunki u psów, a także kotów

Traktowanie biegunki u psów, a także kotów

Dodaj przyciski udostępniania do FacebookFacebookFaceShare do TwitterTwitterTwittershare do PinterestpinterestShare to Moreaddthisre21

Biegunka jest niezwykle typowym problemem zarówno u psów, jak i kotów, a także może być ostra lub przewlekła. Wyzwalacze biegunki mogą obejmować infekcje wirusowe/bakteryjne, pasożyty żołądkowo -jelitowe, niedyskrecję diety lub alergie pokarmowe, różne choroby metaboliczne, takie jak zapalenie wątroby lub trzustki, oprócz głównych chorób jelita, w tym podszewkę jelitową, powodującą malabsorpcję, a także wtórną.

Strażnicy zwierząt często żądają procedur paliatywnych, które mogą wykorzystać do leczenia biegunki w domu. Sugeruję leczenie w domu tylko wtedy, gdy PET jest nadal energiczny i aktywny, oprócz tego, czy biegunka trwa tylko kilka dni. Leczenie ostrej biegunki może obejmować ograniczenie pokarmu przez 24 do 48 godzin, aby umożliwić leczenie przewodu pokarmowego. W tym czasie często używam niewielkich ilości Immodium lub Lomotil, aby pomóc w uspokojeniu zapalnego przewodu pokarmowego.

Odkrywam, że śliski wiąz zioła, oprócz doustnych produktów węglowych ze sklepów zdrowotnych i odnowy biologicznej, są również raczej przydatne w przypadku ostrej biegunki. Często kieruję opiekunów zwierząt do sekcji biegunki w książce Całkowity przewodnik Dr. Pitcairna po naturalnym zdrowiu i dobrego samopoczucia dla psów, a także kotów Richarda Pitcairna, DVM, za dokładne omówienie leczenia biegunki z wykorzystaniem Slippery Elm jako jak inne naturalne metody. Probiotyczny szybki bilans-g.i. Wspaniale jest korzystać z wszystkich rodzinnych zwierząt z ostrą biegunką, zmieniając enzymy Naturevet, a także probiotyki do długoterminowego stosowania, gdy ostry epizod biegunki się skończył.

Podczas pierwszych 24 do 48 godzin postu często sugeruję umożliwienie uzyskania dostępu do wody kilka razy dziennie, oprócz korzystania z opcji elektrolitu doustnego, takich jak Gatorade lub Pedialyte w celu zachowania nawodnienia, a także równowagi elektrolitów u rodzinnych zwierząt domowych z biegunką. Po 24–48 godzinach wprowadzono tępy plan diety, podczas gdy kilka z powyższych procedur jest kontynuowane. Tępe szybko strawione diety, takie jak 50-50 mieszanki wspaniałych ziemniaków, a także chudego białego indyka, oprócz indyka, a także żywności dla niemowląt drobiu, można wykorzystać przy ponownym wprowadzaniu spożycia pokarmu stałego. Zwykle sugeruję 3-4 małe posiłki dziennie, a także powoli zmieniając się w oryginalną dietę, gdy biegunka się rozstrzygnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *