opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets Czy małe psy są trudniejsze do trenowania niż ogromne psy?

Czy małe psy są trudniejsze do trenowania niż ogromne psy?

Czy małe psy są trudniejsze do trenowania niż ogromne psy?

Jestem ekspertem pieszczącym, a także opiekunką dla zwierząt domowych z ponad 8 -letnim doświadczeniem w branży usług dla zwierząt domowych. W związku z tym otaczają mnie psy o różnych rasach, a także rozmiary prawie codziennie. Od Chihuahuas po mastify widziałem je wszystkie!

Jedną rzeczą, która utknęła przez lata, jest to, że mniejsze psy są (zwykle) mniej wyszkolone. Oprócz tego, moim zdaniem małe psy są bardziej wstrętne niż średnie i duże psy.

Więc dzisiaj oferuję porady, jak dokładnie trenować małe psy, a także szukam możliwych powodów tej rozbieżności.

Mam na myśli, czy małe psy są naprawdę mniej trenne, czy jest to tylko stereotyp? Jeśli masz małego psa, wypowiedz się w komentarzach! Chcę usłyszeć od ciebie! A także oczywiście wszyscy rozumiemy wiele ogromnych psów, które są obrzydliwe, a także nie są dobrze wyszkolone.

Bardziej niż prawdopodobne, mniejsze psy po prostu uciekają od bardziej psotnych nawyków, ponieważ są możliwe do opanowania, pod warunkiem, że ich rozmiar. Czy oczekujemy różnych zachowań od małych psów vs dużych psów? Myślę, że ogólnie tak. Pozwól mi zrozumieć, co myślisz!

Trening mały pies kontra duży pies

Czy jesteś przygotowany, aby zaglądać ze mną za kulisami jako pieszek? Na początek mogę powiedzieć, że spośród ponad 200 psów, z którymi miałem do czynienia przez lata, około 1/3 to małe psy. Spośród nich tylko około 10% jest dobrze zachowanych. Te 10% to te, które online w domach ze stosunkowo dobrze wychowanymi większymi psami.

Spójrzmy teraz na różne zachowania, których najczęściej doświadczałem u Little Vs Big Dogs.

Zachowania u małych psów kontra duże psy:

Powszechne zachowania w małych psach

Pociągnij, a także Zig Zag na spacery. Powszechnie chodzący po chowanych smyczach. Narzędzia szkoleniowe nigdy nie są używane.

Pociągnij mniej, a zwykle oczekuje się, że chodzą tylko po jednej stronie. Jeśli pociągną, chodzą, korzystając z narzędzia, które pozwala uniknąć silnego ciągnięcia (kołnierz treningowy, kołnierz głowy, brak wiązki ciągnięcia).

Wskoczyć na ludzi. Zwyczaje są zwykle motywowane, a także myśleć o słodkich.

Skakanie na ludzi jest znacznie mniej tolerowane. Zwykle jestem poinstruowany, aby go nie umożliwić, a także korzystać z poleceń takich jak „nie” lub „off”, aby to zniechęcać.

Zakaz kora na jedzenie, smakołyki, a także uwagę.

Zakazowanie zapotrzebowania nie jest niezwykle powszechne. Jeśli tak się stanie, nie jest to nagradzane. Żywność, a także smakołyki zwykle należy zdobyć, wykonując określoną technikę lub zachowanie.

Słabe nawyki związane z karmieniem, w tym warczenie.

Czas żywienia jest bardziej ustrukturyzowany. Wiele psów prosi się o usiąść, zanim będą mogły jeść.

Graj na meble, a także warczenie.

Skrzyżowane, jeśli nie są włączone na meble. Ochrona nie jest dozwolona.

NIP ludzie. Czasami myślał o uroczym, ponieważ jest to postrzegane jako próba ochrony swojego właściciela/przewodnika.

Szybowanie lub gryzienie jest silnie zniechęcone, a także wcale nie typowe.

Małe urocze, ale niesforne małe psy na kanapie vs spokojne owczarki niemieckie na kanapie.

Mały pies ciągnął smycz w porównaniu z dobrze wychowanym większym psem na spacerze.

Czy małe psy są trudniejsze do trenowania niż ogromne psy? (Raczej nie!)

Judging from these behaviors, it’s simple to presume that little dogs are harder if not impossible to train than larger dogs. however what’s important to comprehend is that all dog training starts with us humans wanting to train our dogs.

After all, dogs come into this world essentially as a blank canvas waiting on our human input to show them what we expect of them.

And now we’re touching on one of the root triggers of untrained little dogs, which is that people expect different behaviors from different dogs. I’m generalizing here, however people normally want their little dog to be a lapdog, as well as their big dog to be a completely well-behaved pet guard dog. 

Consequently, lapdogs don’t get any type of obedience training. That’s precisely why they normally don’t have any type of limits as well as run their homes.

Now, there are small-dog owners who discover a few of their pups’ extreme tendencies annoying. But, they put up with it since they don’t believe the habits can be stopped.

At the exact same time, they likewise don’t go out of their method to discover a solution since the issue habits is more workable with a smaller dog. A little dog can’t do as much damage, right?

But it’s important to comprehend that training requirements for little dogs are really similar to those of big dogs. That’s since both belong to the exact sGatunki Ame, mają cztery nogi, a także dwa uszy, a także cieszyć się przyjemnymi ludźmi, niezależnie od wielkości.

Tak, domyślasz się, że nawiązuję do prawdy, że wszystkie psy mogą być przeszkolone, a także nie trudniejsze szkolenie małych psów!

Co mówią badanie badawcze, czy małe psy trudniejsze do trenowania? Chcielibyśmy usłyszeć jakikolwiek rodzaj badań, które znalazłeś. Odkryliśmy artykuł poniżej, który stwierdza mniejsze psy są rzadziej szkolone, jednak nie jest to trudniejsze do trenowania. To, że ludzie rzadziej ich trenują!

Artykuł z psychologii dzisiaj.

Małe psy mogą być przeszkolone tak jak duże psy

Może wziąć udział w idei, że twój mały pies może być przeszkolony jak duży pies. Aby pomóc Ci w tym pomóc, możesz trochę technika mózg.

Oto, co możesz zrobić: po prostu udawaj, że 10 funtów jest 60-lb Labrador, czy znacznie lepszy, ale dokładnie co około mastiff 100 funtów?

Nie chcesz, żeby wyskoczył na swoich gości, a także wyciągnąć ręce z gniazdek, gdy na spacerze, prawda? Nie podnosisz go, a także przynieś go w ramionach, gdy zaczyna szczekać.

To jest, że nie chcesz włączać żadnego rodzaju nawyków w swoim małym psie, którego nie zaakceptowałbyś w wielkim psie.

Następnie zrób listę zachowań, a także bramki, chciałbyś wystawić swojego wielkiego psa, a następnie przenieść je na swojego małego psa.

Pierwsze kilka produktów na Twoją listę może składać się z poleceń posłuszeństwa, takich jak “siedzieć”, “Down,” “Pobyt”, a także “przyjdź”. Dalej może być uprzejme powitanie ludzi, którzy przyjeżdżają do twojego domu, bez skakania ani humpingu nóg, a także uprzejmi smyczy manier.

Ten bit facet poniżej jest normie, shih-tzu, który jest w połowie ślepy, jednak nadal szczęśliwy, by wykonać ładną sztuczkę w zamian za ucztę!

Normie mieszka z jego ogromną kartką rodzeństwa niemieckiego krótkowłosy, co jest powodem, dla którego jest dobrze wychowany bit. Ich właściciel ma dokładne wymagania szkoleniowe dla obu psów. Psy rozciągają się z synchronizacji na zdjęciu poniżej.

Teraz spójrzmy dokładnie jak sprawdzić produkty szkoleniowe z listy!

Zasoby do szkolenia małego psa:

Po pierwsze, podnieś książkę treningową dla psów lub ebook Like Lindsay’s 50 Dog Training Tips – Twoje kwestie treningowe rozwiązano teraz. Zapewnia mnóstwo wskazówek treningowych psów, a także wskazówki dotyczące podróży do dobrze wychowanego psa. Wykorzystaj kod MP20MTT przez 20% zniżki.
Dodatkowo, wskazanie na podstawową klasę posłuszeństwa w regionalnym obiekcie szkolenia psów. Korzyści z wykorzystania klasy są aspekt socjalizacji, kierunki, a także nadzór od doświadczonego trenera psa, a także zobowiązanie monetarne, które robisz. Będzie Cię inspirowany do twojego celu ukończenia klasy, a także nadążanie za regularnymi zadaniami szkoleniowymi domowymi.
Podstawowe narzędzia treningowe dla psów są jeszcze jedną wielką inwestycją. Narzędzia, które przychodzą na myśl, są treningami, torbą traktującą, nieskalaną, 4-6 stóp wspólną smyczką, a także potencjalnie skrzynia, jeśli pragniesz skrzywicemu trenować swojego szczeniaka.

Dlaczego narzędzia treningowe dla psów są pomocne

Po prostu umieść, narzędzia treningowe dla psów ułatwiają życie!

Torba Traktująca jest o wiele bardziej praktyczna niż kopanie do kieszeni do smakołyków. Trzyma wysoką wartość smakołyki, takie jak wycięcie drobiu lub hot dog, lub coś ryby lub śmierdzącego, takie jak ekologiczne traktaty. Pieszący, o wiele lepszy, ponieważ twój pies będzie chciał dotrzeć do tej śmierdzczej dobroci!

Wystarczy rozdawać małe korzyści z żywności od małych psów wypełnić szybko. Nie chcesz, aby nie kosztowały ich czasu, spożywając ucztę. Uzyskaj tutaj Traktą Traktującą Paw.

Jedynym czasem, który proponuję chowany smycz do wycofania celów szkoleniowych, co oznacza, że ​​nauczasz swojego psa, aby znaleźć, gdy nazywa się. W przypadku innych działań, takich jak spacery, wędrówki, a także wycieczki do weterynarza, groomenta lub sklepów przyjaznych zwierzętom, sugeruję wykorzystanie wspólnej smyczy, która nie dostanie cię ani twojego psa splątanego ani boli.

Powodem, dla którego sugeruję te podejścia, ponieważ są właśnie tym, co zrobiłem, kiedy bardzo zacząłem odkryć o treningu psów.

Kupiłem szereg książek treningowych psów, uzbrojony na powyższe narzędzia do treningu psów, a także zapisane na podstawową klasę posłuszeństwa. My Bokser-Mix Pups [okazał się] niezwykle dobrze wychowany, więc był to dobrze wydane pieniądze!

Powody do trenowania twojego małego psa

Podobnie jak standardy szkoleniowe, benefiTS of trening Little Psa są dokładnie takie same jak szkolenia Duże psy:

Uprzejme zachowanie. Jest to najbardziej oczywista korzyść. Wszyscy doceniają dobrze wychowany pies, niezależnie od wielkości.
Wiązanie. Wydaj wysokiej jakości czas treningu ze swoim psem, a także wybierzesz z nim silniejszy związek, ponieważ patrzy na ciebie w kierunku, a także wskazówki. Będziesz mógł skutecznie współdziałać ze swoim szczenięciem!
Ćwiczenie psychiczne. Twój pies ćwiczy jego mózg, gdy koncentruje się na wymiarze, co o niego pytasz. Przyczynia się to do bardziej zrównoważonego określenia umysłu, a także pozwala mu się zrelaksować. Psy, które nie są poproszone o skorzystanie z mózgu, są bardziej niezrównoważone, a także mają w rezultacie.
Bezpieczeństwo. Możesz naprawdę uratować życie psa z solidnym wycofaniem, a także zdolność do siedzenia lub położenia się na polecenie. Na przykład może utrzymywać go od biegania na gorączkową ulicę lub wybór walki z psem sąsiada.

Teraz chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie!

Teraz, kiedy dzieliłem moje myśli, dlaczego Lapdog może być dobrze wychowanym Lapdogem, chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie!

Czy skutecznie przeszkoliłeś małego psa? Prosimy również o poproś o wszelkie obawy, które możesz mieć w sekcji komentarza!

Ale najpierw zróbmy szybki podsumowanie:

Wszystkie psy korzystają z treningu posłuszeństwa, niezależnie od wielkości.
Małe psy mogą jak również być przeszkoleni, podobnie jak ogromne psy.
Szkolenie psów jest łatwiejsze w odpowiednim systemie wsparcia.
Używaj książek, klas treningowych psów, a także narzędzi na twoją korzyść.
Poproś mózg w wiarę twojego małego psa jako ogromny.

Szczęśliwe szkolenie!

Barbara Rivers kompozyuje regularnie dla tego mutta. Jest licencjonowana w surowej żywieniu żywności z psów z psów naturalnie magazyn, a także autor trzech ebooków o zrównoważonych surowych jedzeniach dla psów. Jest pisarzem na blogu w K9S nad kawą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *