opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Wszystkie kundle nie są ratowaniami

Wszystkie kundle nie są ratowaniami

Jedną rzeczą, którą często słyszę, gdy ktoś spotyka mojego psa dla zwierząt, jest „Jaki on jest?”

„Nie wiem, on jest kundlem”.

Wtedy powszechnym działaniem jest: „Aww, on jest ratunek. To takie świetne z twojej strony ”.

Jestem wdzięczny, gdy ludzie wspierają adopcję kundli schronienia, ale tylko dlatego, że mój pies domowy jest kundlem, nie wskazuje, że został „uratowany”. Nie oznacza to, że został wykorzystywany. Nie oznacza to, że spędził czas w schronisku lub był w celi śmierci. Nawet nie wskazuje, że pochodził z przypadkowego ściółki (Goldendoodle, ktoś?).

Dostałem swój kundel przez adopt-a-pet z Fargo-Moorhead. Więc jeśli spojrzysz na to w ten sposób, „uratowałem” go. Ale lubię mówić, że go adoptowałem. Dokładniej dokładnie uratowałem jego poprzedniego właściciela!

Pierwsza rodzina Ace’a nigdy nie przekazała go schronisku lub rodzinie zastępczej. Zamiast tego opublikowali jego profil na adopt-a-pet i trzymali go, dopóki nie znaleźli go nowego domu (mnie). Ten kundel spędził jedną noc za kratkami w swoim życiu i wtedy zapłaciłem za opuszczenie go w hodowli pokładowej.

W pewnym sensie „uratowałem” asa, ale myślę, że to zbyt wiele uznania. Chciałem tylko psa. Często ludzie trzymają się pomysłu, że „uratowali” swoje psy, prawie bawiąc dramat, aby poczuć się lepiej. Nie sądzę, abyśmy potrzebowali innego powodu, aby być emocjonalnie przywiązani do naszych psów. To nie zawsze jest zdrowe dla psa dla zwierząt lub człowieka.

I oczywiście „ratunki” nie zawsze są kundle.

Wiele psów rasowych spędzało czas w schronisku lub funcie. Dużo pochodzi z szczeniąt, przypadkowych miotów i obelżywych sytuacji w taki czy inny sposób. Tysiące psów rasowych jest uśmiercanych co roku z powodu problemów behawioralnych lub braku zasobów lub przestrzeni, aby je zachować.

I kiedy słyszę, jak ludzie robią niedokładne komentarze na temat kundli, słyszę też, jak komentują „wszystkie te purebrowane” psy i jak „wstydem, o wiele więcej ludzi nie przyjmuje z schronisk”.

Ci ludzie brakuje bardzo ważnego punktu. Wiele z rasowych psów, które widzimy, żyje z drugą lub trzecią rodziną. Istnieje wiele kundli, które potrzebują dobrych domów, ale psy z czystym poziomem czekają na dobre domy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *