opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Pets Co dzieje się z emerytowanym psem przewodnika?

Co dzieje się z emerytowanym psem przewodnika?

Ten post może zawierać linki partnerskie. Możemy zarabiać pieniądze lub produkty od firm omawianych w tym poście.
Zadano mi wiele pytań, ponieważ zacząłem wychowywać szczenięta z psami, w tym „Co dzieje się z emerytowanym psem przewodnika?” i „Co z przewodnikiem odrzuca psie?” Jaka jest różnica między „emerytowanym” a „odrzuconym”? Emerytowanym przewodnikiem byłby ten, który służył jako przewodnik, podczas gdy odrzucony (zmiana kariery) przewodnik jest tym, który nigdy nie uczynił go jako pies przewodnika.

Teraz możesz się zastanawiać: dlaczego dzisiaj odpowiadamy na te pytania? W przypadku otwieraczy dzisiaj są pierwsze urodziny Derby! Więc każdy musi życzyć mu zadowolonych urodzin. Jednak w smutniejszej notatce zostaliśmy poinformowani, że Derby nie przeszła swojej ostatniej oceny, a jak to ujął, jest teraz „przewodnikiem odrzucającym”, nienawidzę tego dźwięku i lubimy go uważać za ” Kariera Zmiana psów ”przechodzi do innej fazy swojego życia.
Emerytowany pies przewodnika
Nie mam żadnego doświadczenia na emeryturze psa przewodnika, ale wiem, co widziałem, słyszałem i czytałem przez przewodników Ameryki. Przewodniczący psi zaczyna działać po około 2 1/2 lat i będzie działać średnio przez sześć do ośmiu lat. Użytkownik przewodnika decyduje, kiedy nadejdzie czas na emeryturę swojego przewodnika i będzie miał wybór, aby zatrzymać psa jako zwierzaka, przekazać go członkowi rodziny lub zwrócić go do przewodników psów Ameryki. W przypadku emerytowanego psiego przewodnika może być utrzymywane jako zwierzak, ponieważ w niektórych przypadkach pies stanie się zazdrosny lub przygnębiony nad nowym partnerem przewodnika. Musisz pamiętać, że zespół przewodnika jest praktycznie nierozłączny od 6 do 8 lat. Jak byś się czuł, gdybyś widział, jak ktoś inny przyjmuje twoją normalną rolę w zespole przewodnika?

Emerytowane psy przewodników, które są zwracane do przewodników z Ameryki, są wprowadzane do programu adopcyjnego. Oryginalni hodowcy szczeniąt zostają najpierw nazywani i pytają, czy chcą adoptować psa. Nie byłem w programie wychowywania szczeniąt wystarczająco długo, aby tego doświadczyć, ale widziałem, jak niektórzy z naszych szczeniąt otrzymują emerytowane psy przewodników po ~ 10 latach. Jeśli Puppy Raiser nie odbiera przewodnika, wówczas psów jest przekazywana wstępnie skoncentrowanej osobom z listy oczekujących na adopcję GDA. Witryna GDA twierdzi, że obecnie 4-6 lat czeka na przyjęcie zmiany zawodu lub emerytowanego psa przewodnika. Słyszałem również, że przewodniki Psy of America nie przyjmują nowych kandydatów w programie adopcyjnym (to mogło się zmienić).
Przewodnik odrzucony psów

Nienawidzę tego zdania, ale z jakiegoś powodu „Odrzucanie psów przewodnika” wydaje się być tym, do którego jest przyzwyczajeni.
Przewodnik psi spadek = zmiana zawodu pies
Istnieje wiele powodów, dla których szczeniak może zmienić zawód, który program Pańskiego Pańskiego jest bardzo rygorystyczny. Stetson zmienił zawód, ponieważ był zbyt miękki. Derby zmienił zawód, ponieważ miał zbyt dużo energii nerwowej. Sprawdź tę listę innych powodów, dla których przewodnik psi szczeniak może zostać odrzucony z programu.
Oto mały fragment witryny przewodników Dogs of America w ich programie adopcyjnym:

Program adopcyjny: Aby być odnoszącym sukcesy piesem przewodnikiem, pojawia się liczne elementy, w tym zdrowie i gotowość do pracy. Jeśli psów w naszym programie nie spełnia wszystkich właściwych kryteriów wymaganych do bycia przewodnikiem, należy je usunąć z programu.
Wszystkie psy, które są usuwane z programu z dowolnego powodu, co nazywamy psami, zmieniają psy. Jeśli pies w naszym programie staje się psem zmiany zawodu, ochotnik szczeniąt ma możliwość zatrzymania zwierzęcia lub oddania ich do adopcji. Ponadto, gdy przewodnik jest na emeryturze, przewodnik psiego użytkownik ma możliwość utrzymania psów lub oddania go do przewodników w Ameryce w celu adopcji. Jeśli emerytowany przewodnik zostanie zwrócony do przewodników Psy of America, dajemy oryginalnego szczeniaka szczeniaka psa pierwszą opcję adopcji emerytowanego psa przewodnika. Jeśli Szczeniak Raiser woli nie adoptować tego emerytowanego psa przewodnika, po raz kolejny pies zostanie wystawiony do adopcji.
Obecnie mamy tak długą listę osób czekających na przyjęcie psów (w tej chwili ponad 6 lat), że nie przyjmujemy już nowych wniosków o adopcję psa. Zawsze możesz o to zapytać za kilka lat.
Kariera Zmiana psów
Teraz, gdy rozmawialiśmy o psach zmiany zawodu… jakie kariery są odpowiednie dla tych zmian zawodowych i emerytowanych psów przewodników? O ile wiem, większość staje się zwierzętami domowymi. Oto lista kilku opcji zmian zawodowych, o których słyszałem dla naszych szczeniąt:

Kochający rodzinny zwierzak
Pies terapeutyczny
Poszukiwanie i ratownictwo
Pies pomocniczy

Derby został oceniony pod kątem poszukiwań i ratownictwa, ale niestety powiedzieli, że brakuje mu koncentracjinull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *