opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized Pochylone psy: Czy twój pies jest psem na rzep?

Pochylone psy: Czy twój pies jest psem na rzep?

Pochylne psy: Czy twój pies jest psem na rzep?

Ostatnia aktualizacja 9 maja 2022 r. Przez szczeniak wycieków 64 komentarze

x

Zwierzęta

0 sekund 34 sekund

Relacja na żywo
00:00
00:34
00:34

Czy twój pies podąża za tobą wszędzie? Czy podążają za tobą z pokoju do pokoju, nawet gdy idziesz do łazienki? Jeśli tak, prawdopodobnie masz psa na rzep.

W tym artykule omówimy, dlaczego niektóre psy zostają psami z rzepem, niezależnie od tego, czy powinieneś się tym martwić, a co zrobić, jeśli przylegające zachowanie twojego psa staje się problemem.

Co to jest pies na rzep?

Pies na rzep to pies, który chce być po stronie właścicieli przez cały czas. Jeśli twój pies podąża za tobą z pokoju do pomieszczeń, są to pies na rzep. Nazywane również, że są przylegające, psy rzepowe po prostu mają ochotę być blisko swoich właścicieli.

Niektóre rasy (takie jak psy LAP) częściej są psami na rzep, ponieważ zostały wyhodowane jako bardziej zależne. A rasy, które zostały wyhodowane do pracy obok ich właścicieli przez cały dzień, są również podatne na rozwój zespołu psa na rzepy.

Co powoduje zespół psa na rzep

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego twój pies podąża za tobą wszędzie lub dlaczego niektóre psy są bardziej przywiązane niż inne? Oto 7 wspólnych przyczyn zespołu psa na rzep:

Niektóre psy rozwijają zespół psa na rzepy z powodu naszych własnych zachowań.

Jeśli przestaniemy za każdym razem, gdy widzimy naszego psa, by mu chwalą, poklepać głowę lub ucztę, że dowiaduje się, że pozostanie blisko prowadzi do dobrych rzeczy. Pozwolenie psa spać w łóżku może stworzyć zależność od bycia blisko ciebie. To nie jest złe, to osobiste preferencje. Jeśli nie przeszkadza ci to, że jest to wspaniałe – ważne jest, aby zrozumieć, że wiele razy zachęcamy naszych psów, nie zdając sobie z tego sprawy.

Psy, które rozwijają zmiany wizji lub słuchu, mogą stać się bardziej przywiązane.

Zmiany związane z starzeniem się, takie jak usłyszenie lub utrata wzroku, mogą być stresujące i przerażające dla psów, więc mogą pozostać po twojej stronie, aby uzyskać dodatkowy komfort.

Niektóre rasy zostały selektywnie wyhodowane jako zależne.

Wiele psów pracy, hodowli i psów zostało wyhodowanych do pracy z ludźmi. Polegają na mowie ciała i wskazówek dotyczących ich właścicieli. Wiele ras zabawek zostało selektywnie wyhodowanych jako psy na kolanach. Niektóre rasy, takie jak owczarki niemieckie i akitas, są powszechnie znane z przywiązania się do jednej osoby.

Nuda i brak stymulacji psychicznej mogą prowadzić do zespołu psa na rzep.

Psy mogą się nudzić, jeśli nie mają wystarczającej ilości ćwiczeń psychicznych i fizycznych. Ponieważ szukają czegoś do zrobienia, skoczą i śledzą cię, gdziekolwiek się wybierasz. Jesteś ich głównym źródłem ich rozrywki, więc jeśli twój pies jest podekscytowany, gdy on cię śledzi, może być znak, że się nudzi i szuka czegoś do zrobienia. W takim przypadku sprawdź te halowe gry, które możesz zagrać, aby pies był zajęty.

Psy z lękiem separacyjnym mają tendencję do psów na rzep.

Niektóre psy rozwijają dysfunkcyjne hiper przywiązania do swoich właścicieli, które powodują niepokój, gdy ich właściciel jest poza zasięgiem wzroku, a wiele z tych psów to także psy na rzep. Jeśli twój pies się niepokoi, gdy nie jest w stanie podążać za tobą, mają niepokój separacji, a nie tylko zespół psa na rzep.

Nagły początek przylegającego zachowania u psów może być związany ze zdrowiem.

Kiedy twój pies zachoruje, może być przerażające i mylące; Mogą trzymać się ciebie jako mechanizmu radzenia sobie. Nagłe zmiany behawioralne, takie jak rozwój zachowania przylegającego, mogą oznakować chorobę. Jeśli twój pies nagle zaczął cię śledzić wszędzie i nie ma żadnych oczywistych wyzwalaczy, które sugeruję umówienie się na spotkanie z weterynarzem, aby wykluczyć jakiekolwiek problemy medyczne.

Przeprowadzka do nowego domu i okolicy może spowodować, że psy stają się wyjątkowo przywiązane.

Poruszanie się może być stresujące dla psów, tak jak dla nas. Jeśli twój pies wydaje się wyjątkowo przywiązany po ruchu, możesz pomóc mu się zrelaksować, trzymając się przewidywalnej rutyny, aby pomóc im się osiedlić.

Niektóre psy, takie jak psy i rasy robocze, mogą być bardziej podatne na zachowania przylegające.

Niepokój związany z separacją a zespół psa na rzep

Wiele razy naczelne psy i psy z lękiem separacji są mylone ze sobą. Oba są związane z nie chcąc być z dala od swoich właścicieli, ale istnieją bardzo wyraźne różnice. I chociaż różnice mogą wydawać się subtelne, należy go uważać.

Główną różnicą między psami i psami z lękiem separacji jest sam lęk. Psy rzepowe chcą być blisko właściciela, podczas gdy psy cierpiące na lęk przed separacją, gdy są z dala od właściciela.

Wiele psów, które wykazują lęk od separacji, to także psy rzepowe, ale nie wszystkie psy na rzep mają lęk od separacji. Niepokój związany z separacją jest specyficzny dla psów, które panikują i niepokoją się, gdy ich właściciel odchodzi. Pies na rzep po prostu wykazuje przylegające zachowania, gdy jesteś w domu.

Objawy lęku separacji u psów

Czy twój pies panikuje, kiedy wychodzisz lub zejdziesz z pola widzenia? Jeśli tak, wykazują klasyczne oznaki lęku na separację. najczęstsze objawy lęku separacji wnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *