opieka nad zwierzętami z ograniczonym budżetem Uncategorized 9% psów w Teksasie stwierdzono, że nosi całowanie błędów

9% psów w Teksasie stwierdzono, że nosi całowanie błędów

9% psów w Teksasie stwierdzono, że nosił całą chorobę robaków

Ostatnia aktualizacja 25 sierpnia 2016 r. Przez szczenię Leaks 2 komentarze
Czy słyszałeś o całowaniu choroby błędów? Znana oficjalnie jako choroba Chagas jest przenoszona przez nocne owady znane jako robaki całujące.

x

Zwierzęta

0 sekund 34 sekund

Relacja na żywo
00:00
00:34
00:34

Choroba Chagas zarażała miliony ludzi w Ameryce Środkowej, Meksyku, a Ameryka Południowa dotarła do Teksasu, ale teraz staje się powszechna wśród psów w Teksasie.

Jak przenoszona jest choroba Chagas

Pasożyt Trypanosoma cruzi (T. cruzi) jest czynnikiem sprawczym choroby Chagas. To tropikalna choroba, która wpływa na 8 milionów ludzi w Meksyku oraz w Ameryce Środkowej i Południowej.

Większość przypadków chagów jest przekazywana ludziom z bezpośredniego kontaktu z kałem zarażonego błędu. Całowanie robaków gryzą ludzi, ssą krew, a następnie pozostawiaj kał za sobą, który może przenikać do skóry.

Inne sposoby zdobycia chagas obejmują:

Transplantacja narządów

Transfuzja krwi

Wrodzona transmisja (matka na dziecko)

Spożycie niegotowanej zanieczyszczonej żywności

Tak więc, choć jest to bardzo niepokojące, że choroba rozprzestrzenia się w południowych Stanach Zjednoczonych, pamiętaj, że szanse, że uzyskasz ją bezpośrednio z psa, są bardzo niewielkie.

Wskaźnik infekcji w Stanach Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych wskaźnik infekcji szacuje się na 300 000 do 1 miliona. Wiele ludzkich infekcji jest prawdopodobnie spowodowane narażeniem w Ameryce Łacińskiej. Zarówno ludzie, jak i psy są podekscytowane chorobą.

Objawy choroby Chagas

Objawy choroby Chagas u ludzi i psów wahają się od całkowicie bezobjawowego do ostrego zapalenia mięśnia sercowego i nagła śmierci do przewlekłej postępującej choroby serca. Nie ma dostępnej szczepionki dla ludzi ani psów. Obecnie nie ma leków zatwierdzonych przez żywność i leki dla obywateli USA do leczenia chagów. Wiele z dostępnych metod leczenia jest skutecznych tylko wtedy, gdy choroba zostaje złapana we wczesnych etapach, chociaż leki zwykle nie są dobrze tolerowane.

Odkąd Departament Zdrowia Państwowego Teksasu zaczął śledzić chorobę w 2013 r. Tylko 19 przypadków ludzi.

Dowody, że choroba się rozprzestrzenia, szczególnie wśród psów

Naukowcy znaleźli dowody, że choroba rozprzestrzenia się w Teksasie i Nowym Orleanie. Zespół badawczy z siedzibą w Texas A&M ocenił 205 psów schronienia w Teksasie, 9% psów w każdej części stanu pozytywnie oceniło. Badanie oceniło tylko psy schroniskowe, ale jest powszechne wśród wszystkich psów w całym stanie.

Psy schronienia miały szeroko rozpowszechnione narażenie na T. cruzi w 7 regionach ekologicznych w Teksasie, o konserwatywnej średniej w całym stanie 8,8% seroprewalencji. -CDC

Szanse na złapanie go z psiego niesamowicie niskiego

Szanse psa przekazania pasożyta na jego właściciela są bardzo niskie. Aby pasożyt przeszedł od psa do osoby, którą musi przejść przez robak całujący. Jedynym sposobem, w jaki człowiek może zostać zainfekowany, jest psak, jest to, że robak całujący gryzie psów, a następnie szybko przesunie się na ugryzienie właściciela po zarażeniu psa.

„Ostatnią rzeczą, którą chcemy zrobić, to złe smak w ustach ludzi o psach schronienia” – mówi. „Psy schronienia nie stanowią bezpośredniego ryzyka dla ludzi”. – Psy przenoszą całowanie choroby robaków w Teksasie i Ameryce Łacińskiej

Jeśli psy w Teksasie zostają ugryzione przez całowanie, szanse na robaka niosącego pasożyta, który powoduje, że chagas są dość wysokie. W całym stanie znaleziono siedem gatunków tych robaków pocałunkowych znanych jako triatoma. Utrzymanie psów w pomieszczeniu lub w zamkniętej zewnętrznej hodowli może zmniejszyć ryzyko, że twój pies kontaktuje się z robakami.

Psy narażone na złapanie całego robaka

Psy docierające do schronisk, szczególnie bezpańskich psów, są bezbronne ze względu na przedłużoną ekspozycję na zewnątrz, co prowadzi do znacznie wyższego wskaźnika narażenia na patogeny wektorowe.

Ponieważ sam robak całujący nie jest powszechny poza południowym i środkowym Teksasem, choroba jest nadal uważana za dość rzadką w Stanach Zjednoczonych

Tak więc, choć dobrze jest być świadomi, że istnieje potencjalne nowe ryzyko zdrowotne, nie musimy się martwić o złapanie go z naszych psów. Więc śmiało i pocałuj swojemu psom – nie złapiesz od niego robaka.

Rekomendowane lektury:

3 powody, dla których pchły są tak trudne do pozbycia się

Jak myć zęby psów

Psy odkrywają raka prostaty z 98% dokładnością

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *